Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Krádeže dřeva

LITOMĚŘICKO – Jednou bylo málo… 

Skupinka pěti mužů ve věku 20, 22, 34, 49 a 57let z Litoměřicka, Ústecka a Táborska si koncem tohoto týdne převzala obvinění pro trestný čin krádeže. Uvedení muži měli v druhé polovině tohoto měsíce opakovaně, a to minimálně v pěti případech, jezdit s nákladními vozidly na Roudnicko, kde z volně přístupného soukromého pozemku, za pomoci dovezených motorových pil, měli rozřezávat zde volně uloženou kulatinu akátového palivového dřeva. Nařezané dřevo měli následně odvážet, neznámo kam. Roudnickým policistům se podařilo muže při poslední nezákonné akci, přímo při řezání a nakládání akátového dřeva do vozidel, přistihnout a zadržet na místě. Výše uvedeným jednáním byla způsobena škoda odhadnutá na více než 60 tisíc korun. Část dřevní hmoty se podařilo zajistit a vrátit majiteli.
V případě soudem uznané viny hrozí obviněným až dvouletý trest, muži z Táborska pak hrozí až tři roky vězení, neboť byl v nedávné době za majetkovou trestnou činnost pravomocně odsouzen a potrestán.

Vzhledem k tomu, že došlo ke zdražení palivového dřeva, je pravděpodobné, že bude ke krádežím docházet i nadále.
V případě, že zaznamenáte jakýkoli podezřelý pohyb osob v lese či podezřelou práci s motorovou pilou, neprodleně to ohlaste na bezplatnou telefonní linku 158 nebo na nejbližším obvodním oddělení policie. Děkujeme.

22. července 2022
nprap. Pavla Kofrová
KŘP Ústeckého kraje

vytisknout  e-mailem