Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Krádež kosmetiky

DĚČÍN - Krádež kosmetiky; Podvod s televizí nevyšel; Odcizené automobily se našly; Okradený strojvedoucí 

Za krádež ve spolupachatelství vedou děčínští policisté zkrácené přípravné řízení proti dvaatřicetileté ženě a jejímu o dva roky mladšímu komplici. Lapkové si šli udělat malý nákup do drogerie, kde si vybrali kosmetiku L’oreal v hodnotě větší než šest tisíc korun. Zbývalo už jen zaplatit a zákazníci si mohli nového zboží v klidu užívat. Ale právě tento poslední krok vynechali a věci z obchodu odnesli se stoprocentní slevou. Dopadeni byli díky záznamu z kamerového systému. Teď jsou vystaveni hrozbě odnětí svobody až na dva roky.
 
 
Podvod s televizí nevyšel
 
Úvěrovou smlouvu na nákup televizoru v hodnotě necelých třicet tisíc korun uzavřel s finanční společností prostřednictvím obchodu s elektro zbožím v Děčíně sedmapadesátiletý pán. Uhradil však pouze akontační částku ve výši tři tisíce korun a do dalších splátek už se mu nějak nechtělo, stejně jako odpovídat na urgence. Nebyl ani k zastižení na adrese, kterou uvedl. Údaje o svém zaměstnavateli také nebyly docela v pořádku. Nakonec byl vypátrán policisty, kteří proti němu zahájili trestní řízení. Obviněnému hrozí za úvěrový podvod až dvouletý pobyt za mřížemi.
 
 
Odcizené automobily se našly
 
Skvělou práci odvedl psovod podpraporčík Jan Knitl, když v rámci plnění svých povinností nalezl v Rumburku dva automobily, které jsou již přes dva měsíce v pátrání. Jedná se o VW Touareg a Audi A6. Vozy byly umístěny na záchytné parkoviště v Děčíně. Případu se dále budou věnovat kriminalisté z Ústí nad Labem.
 
 
Okradený strojvedoucí
 
O tom, že nikde není před kapsáři zcela bezpečno, se neblaze přesvědčil strojvedoucí z Děčína, když mu v době přecházení stanoviště v České Kamenici kdosi odcizil peněženku z bundy, kterou měl na sobě. V ní měl kromě dvoutisícové hotovosti také občanský průkaz a platební kartu. Případem se zabývá železniční policie v Děčíně. Zloději v případě dopadení mohou hrozit až dva roky vězení.

 

 

 

1. 4. 2010
por. Bc. Vojtěch Haňka
tel.: 974 432 207, 724 156 293
e-mail : pisdc@mvcr.cz

vytisknout  e-mailem