Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Každý měsíc jednou

LOUNSKO . Obviněný z několika trestných činů skončil ve vazbě. 

Teprve dvacetiletý mladík skončil za mřížemi vazební věznice v souvislosti s trestnou činností, které se měl dopouštět v poslední době. Podle zjištění policistů měl dotyčný od dubna do července v každém z těchto měsíců vždy spáchat nějaký trestný čin.

Nejprve měl koncem dubna vypomáhat při stěhování v jednom bytě v obci na Lounsku. Přitom si všiml volně odložené kabelky, ze které měl vytáhnout dvoutisícovku a odejít.

V první květnový den měl po ránu v Žatci v blízkosti kulturního domu nalézt příruční pánskou taštičku s peněženkou, doklady a platební kartou. Z ní se ve stejný den několikrát pokoušel o výběry různých částek, celkem zkoušel vybrat 160 tisíc korun. Nebyl však úspěšný a kvůli špatně zadanému PIN kódu bankomat nakonec kartu zadržel. Jediné, co se mu podařilo, než o cizí kartu přišel, byla úhrada padesáti korun za nákup nápoje.

Na konci června si vyhlédl zahrádku v Žatci a s kuklou na hlavě měl vniknout na její pozemek. Tam měl prohledat prostor pergoly a odcizit odtud dálkový ovladač a marihuanu v igelitové tašce. O pár dní později se na stejné místo vrátil znovu hledat marihuanu. Ta tam tentokrát nebyla, tak se spokojil aspoň s doutníkem a hrnkem s mincemi, za které si pořídil cigarety.

Když policisté zjistili, kdo má mít všechny popsané skutky na svědomí, podezřelého zadrželi a vyšetřovatelka ho obvinila z trestných činů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Kvůli pokračování v trestné činnosti podal komisař státnímu zástupci podnět k vazebnímu stíhání obviněného muže. Soudce pak tohoto recidivistu, který byl v minulosti za krádeže opětovně odsouzen, na základě návrhu státního zástupce poslal za mříže. Tam může v případě uznání viny strávit až pět let.

por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Louny 19. července 2021

vytisknout  e-mailem