Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Ignoroval zákaz řízení

TEPLICKO - Muž nerespektující rozhodnutí soudu skončil ve vazbě; Chtěli vykrást řeznictví... 

Ignoroval zákaz řízení

     Ve vazební věznici skončil 41letý recidivista, kterého v Trnovanech zastavili policisté z oddělení hlídkové služby. Při lustraci řidiče zjistili, že má pětiletý trest spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Protože už byl za řízení v zákazu opakovaně odsouzen a i přesto si znovu sedl za volant, došla soudkyni trpělivost a muže podezřelého z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání poslala rovnou za mříže.

Chtěli vykrást řeznictví

     Policisté pátrají po neznámých pachatelích, kteří se pokusili vloupat do teplického řeznictví. Mezi druhou a třetí hodinou v noci se snažili rozrazit vstupní dveře, jejich snahy jim ale zmařil muž, který byl uvnitř provozovny. Pachatelé se dali na útěk s prázdnou, ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečiny krádeže ve stadiu pokusu a poškození cizí věci.

Na příspěvek neměl nárok

     Až dva roky vězení hrozí 47letému muži, který při žádosti o poskytnutí dávky státní sociální podpory nesplnil svou zákonnou povinnost a příslušnému úřadu neoznámil ukončení nájemního vztahu k bytu v Duchcově. Tím zavinil, že mu byl neoprávněně přiznán a vyplacen příspěvek na bydlení přes čtrnáct tisíc korun. Muž byl obviněn z přečinu podvodu, vyšetřován je na svobodě.

Prodávala konopí

     Z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy byla obviněna mladá žena z Bíliny. Je podezřelá, že v místě svého bydliště prodávala v průběhu loňského roku různým zájemcům marihuanu. Obviněná je stíhána na svobodě, v případě uznání viny jí v krajním případě hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

10. 1. 2019, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence Teplice

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pis.tp@pcr.cz

vytisknout  e-mailem