Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Vloupali se do chaty

SOKOLOVSKO – Z té měli odcizit věci v hodnotě přesahující 30 tisíc korun. 

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou mužů, které obvinili ze spáchání přečinu krádeže v jednočinném souběhu s přečinem porušování domovní svobody ve formě spolupachatelství.

Po vzájemné domluvě měl sedmatřicetiletý muž ve vozidle z místa spolujezdce navigovat svého padesátiletého známého k rekreační chatě v jedné z obcí na Sokolovsku. Když dojeli na určené místo, měl se mladší z mužů vloupat do sklepa, který je nedílnou součástí chaty, kde měl odcizit a s pomocí svého známého naložit do vozidla různé věci jako např. motorovou pilu, aku šroubovák nebo křovinořez či lyžařské boty. Společným jednáním měli způsobit škodu ve výši téměř 30 tisíc korun.
Celou věc se díky velmi kvalitně odvedené operativní činnosti podařilo objasnit pracovníkům 1. oddělení obecné kriminality Územního odboru Sokolov.

V případě prokázání viny hrozí sedmatřicetiletému muži trest odnětí svobody až na dvě léta. V případě padesátiletého muže je pak hrozící trest o jeden rok delší, protože ten byl v posledních třech letech za obdobný čin již potrestán.

nprap. Bc. Michal Žáček
18. 5. 2018

vytisknout  e-mailem