Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Řidič ujížděl policejní hlídce

SOKOLOVSKO – Byl v zákazu řízení. 

V neděli dne 20. ledna krátce před třetí hodinou ranní prováděli policisté v Kynšperku nad Ohří kontrolní činnost. Když vjížděli na ulici Chebská, tak si všimli projíždějícího vozidla značky Mercedes Vito, které odbočovalo směrem k policejní hlídce. Následně však z odbočovacího pruhu rychle vyjelo, přidalo na rychlosti a pokračovalo v jízdě po ulici Chebská. Městem ujíždělo rychlostí i 120 km/h. Policisté začali ihned vozidlo pronásledovat a pomocí výstražného a zvukového zařízení s červeným nápisem STOP POLICIE se pokoušeli vozidlo zastavit. Řidič vozidla však na výzvy nereagoval a pokračoval dál v jízdě městem. Poté projel kruhový objezd v protisměru, odbočil na silnici I/6, pokračoval směrem k obci Zlatá, dále na Lazy a dalších několik kilometrů ujížděl Slavkovským lesem. Během pronásledování hlídka průběžně informovala o situaci operační středisko, které do akce nasadilo další hlídky. 

Za obcí Lazy byl dalšími policisty vytvořen zátaras, před kterým cca 50 metrů řidič vozidla značky Mercedes zastavil. Policisté ihned zastavili za ním a za užití donucovacích prostředků pachatele zadrželi.

Dvaatřicetiletého řidiče policisté vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Té se podrobil a výsledek zkoušky vyšel s negativním výsledkem. Když řidiče vyzvali, aby se podrobil také orientačnímu testu na přítomnost návykových a omamných látek, odmítl se tomuto testu podrobit.

Následně lustrací policisté zjistili, že byl řidiči vysloven Městským úřadem v Sokolově zákaz řízení všech motorových vozidel. Policisté muže poté eskortovali na obvodním oddělení. Zde si následně vyslechl sdělení podezření ze spáchání přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

nprap. Kateřina Krejčí
23. 1. 2019

vytisknout  e-mailem