Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Recidivisté opět kradli

KARLOVARSKÝ KRAJ – Nyní jim hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na tři roky. 

Kriminalisté z druhého oddělení obecné kriminality v Karlových Varech zahájili trestní stíhání místního padesátiletého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinů krádeže a poškození cizí věci. Obviněný muž měl koncem února tohoto roku násilně vniknout do areálu firmy v Karlových Varech. Zde vnikl do kanceláře, ze které měl následně odcizit různou elektroniku. Při svém odchodu měl navíc odcizit ruční hydraulický vozík. Svým jednáním způsobil celkovou škodu kolem 30 tisíc korun.

Krádež vloupáním řešili také policisté z obvodního oddělení Sokolov. Ti sdělili jednačtyřicetileté ženě z Chebska a o šest let mladšímu muži z Karlovarska podezření ze spáchání přečinů krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Dvojice měla koncem června v odpoledních hodinách ve svém vozidle přijet ke garáži v Sokolově, do které se měli následně vloupat. Zde měli vzít plastovou přepravku s různými předměty a uložit jí do zavazadlového prostoru automobilu. Odjet se jim už však nepodařilo, neboť byli na místě zadrženi policejní hlídkou. Podezřelý muž měl navíc usednout za volant automobilu i přes skutečnost, že mu byl vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Také žena nerespektovala úřední rozhodnutí. Ve městě se zdržovala, ačkoliv jí byl vysloven zákaz pobytu na území obvodu Okresního soudu v Sokolově.

V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži a podezřelé dvojici trest odnětí svobody až na tři roky, neboť se takového jednání dopustili opětovně a byli již v minulosti za obdobné jednání odsouzeni.

nprap. Eva Valtová
3. 7. 2020

vytisknout  e-mailem