Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Prodával a přechovával pervitin

KARLOVARSKO – Skončil ve vazbě. 

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání sedmačtyřicetiletého muže z Karlových Varů, kterého obvinili ze spáchání zločinu Nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. 

Obviněný muž měl téměř ve čtyřiceti případech od měsíce listopadu loňského roku do druhé poloviny června letošního roku prodávat na různých místech drogu zvanou pervitin dvěma mužům, se kterými se měl na podmínkách domlouvat telefonicky. 

Ve druhé polovině března letošního roku u muže policisté při silniční kontrole nalezli plastovou nádobu s bílou krystalickou látkou, ve které byla prokázána přítomnost metamfetaminu a efedrinu/pseudoefedrinu. O přibližně dva měsíce později při další kontrole u sebe neoprávněně uchovával v batohu téměř deset přepravek s bílou krystalickou látkou a suchou rostlinou. I v těchto látkách byla následně prokázána látka metamfetamin a THC. 

Ve středu 28. června letošního roku policisté provedli v bytové jednotce muže domovní prohlídku, při které zajistili několik desítek gramů krystalické látky, přičemž i v ní byl později prokázán metamfetamin či efedrin. 

Policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže vazby, což akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby. 

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let. 

nprap. Jan Bílek
3.7.2023

vytisknout  e-mailem