Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Odcizil vše, co našel.

CHEBSKO – Způsobil škodu přibližně 50 tisíc korun. 

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání třiatřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody.

Obviněný muž měl v prvním případě začátkem listopadu letošního roku na Ašsku vstoupit na cizí pozemek a poté měl vniknout do zahradní chatky stojící na pozemku. Z té měl odcizit například benzínovou a strunovou sekačku nebo úhlovou brusku s kotouči.

Ve druhém případě měl obviněný muž od konce listopadu do poloviny prosince letošního roku na Ašsku krást opakovaně. Třiatřicetiletý muž měl překonat oplocení pozemku, následně rozbít skleněnou výplň okna u zahradní chatky a vniknout do vnitřních prostor. Z chatky měl odcizit nejen nádobí, ale také třeba dětské spací pytle. Při odchodu z pozemku měl ještě vytrhat z dřevěného oplocení na dvě desítky plotových planěk, kterými si měl vyskládat dno kárky, se kterou poté místo opustil.

Ve třetím případě, taktéž na Ašsku, od konce listopadu do druhé poloviny prosince letošního roku, měl obviněný muž opět vniknout na pozemek. Zde si měl všimnout karavanu, do kterého následně násilím vnikl. Karavan měl prohledat a odcizit z něj například propanbutanovou lahev, vrtačku nebo dvou plotýnkový vařič.

Poslední krádeže se měl obviněný muž dopustit mezi Štědrým dnem a prvním svátkem Vánočním letošního roku. Na Ašsku měl opět vniknout na pozemek a poté násilím do dřevěné kůlny, ze které měl odcizit elektrocentrálu. Při svém odchodu měl navíc ještě poškodit okrasné těsnící lišty okna chatky stojící na pozemku.

Svým jednáním měl muž způsobit celkovou škodu přibližně 50 tisíc korun.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, neboť již byl v minulosti za krádeže pravomocně odsouzen.

prap. Jan Bílek
kpt. Bc. Zuzana Týřová
29.12.2021

vytisknout  e-mailem