Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Nepoučitelní řidiči

KARLOVARSKO – Nadýchal 3,44 promile alkoholu. 

Zákaz požití alkoholu před nebo během jízdy nebere příliš vážně čím dál více řidičů. Doplatili na to bohužel dva muži ve věku 26 a 45 let, kterým dopravní policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky.

Začátkem srpna 2019 měl 45letý muž z Karlových Varů řídit čtyřkolku značky Zhejiang po silnici třetí třídy č. 2266 ve směru od Chyše směrem na Čichořice, a to bez registrační značky. Při projíždění pravotočivé zatáčky měl muž přejet vpravo mimo komunikaci. Poté se chtěl vrátit zpět na silnici, ale tímto manévrem se čtyřkolka převrátila a i s řidičem skončila mimo vozovku. Jeho schopnost řídit motorové vozidlo v danou chvíli podstatně snižovala opilost. Následně provedená orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla pozitivní s nejvyšší naměřenou hodnotou 2,12 promile alkoholu. Při dopravní nehodě řidič utrpěl zranění, s kterým byl letecky transportován do nemocnice v Plzni.

Další případ řešili policisté v polovině srpna 2019. Muž ve věku 26 let z Karlových Varů usedl za řídítka svého motocyklu značky SYM, ačkoliv si byl vědom, že je ve stavu vylučujícím řídit motorové vozidlo. Při své jízdě po silnici druhé třídy č. 222 u kempu Hubertus měl přejet do protisměru a následně i s motocyklem havarovat. Policisté během vyšetřování dopravní nehody s řidičem provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 3,44 promile alkoholu. Řidič při dopravní nehodě utrpěl zranění, s kterým byl převezen do nemocnice.

V další jízdě řidičům policisté zakázali pokračovat a pětačtyřicetiletému muži byl na místě zadržet řidičský průkaz. Druhému řidiči zadržen nebyl, neboť ho nepředložil ke kontrole. V případě prokázání viny hrozí řidičům trest odnětí svobody na 6 měsíců až 3 léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

prap. Eva Valtová
por. Bc. Zuzana Týřová
10. 9. 2019

Odkazy do noveho okna

Místo DN

Místo DN 

Detailní náhled

Místo DN

Místo DN 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem