Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Nehody, krádeže

SOKOLOVSKO  

Kynšperk nad Ohří - Kradli společně, ale i každý sám
 
Kriminalisté ze Sokolova zahájili trestní stíhání a sdělili obvinění dvěma mužům ve věku 18 a 25 let. Oba obvinění se měli společně nebo každý sám dopoustit několika krádeží a porušování domovní svobody.
Obvinění měli společně vniknout v měsíci říjnu 2012 do 3 sklepních kójí v Kynšperku nad Ohří. Odcizit tak měli např. rybářské náčiní, rybářský lístek, členskou legitimaci, povolenku k lovu ryb, brambory o váze 70 kg, 4 disky z lehkých slitin kovu i s letními pneumatikami.
Mladší z mužů měl pak sám ve stejném měsíci i v obci ve dvou případech krást. V prvním případě měl překonat oplocení zahrady a odcizit celkem 15 kusů volně odložených železných trubek a ve druhém případě vniknout do rodinného domu a poté do garáže, kde odcizil gola sadu, motorovou pilu, vrtačku a jiné.
Starší z mužů měl sám koncem září tohoto roku vejít do prodejny elektro a ve chvilce nepozornosti obsluhy prodejny odcizit mobilní telefon se kterým poté z prodejny utekl. Obsluha prodejny ho dostihla a žádala vrácení telefonu. Obviněný reagoval na výzvu tím, že telefon brzy vrátí a na důkaz brzkého vrácení dal obsluze svůj občanský průkaz. Obviněný si zřejmě svůj slib rozmyslel a o dva dny později se do prodejny vrátil s tím, že chce svůj občanský průkaz zpět, avšak odcizený mobil vrátit nechtěl. Když obsluha odmítla průkaz vydat měl obviněný odcizit další mobilní telefon a z prodejny utéct.
Celková škoda je vyčíslena na částku 11 tis. Kč. Jeden z obviněných byl již v posledních třech letech odsouzen za obdobný trestný čin, nyní mu tak hrozí až tříletý trest odnětí svobody, druhému obviněnému hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.
 
Sokolov - Naboural do auta na benzínce
 
Dne 24. října 2012 v 11:15 hodin došlo v obci Sokolov k dopravní nehodě mezi nákladní soupravou slouženou z tahače a návěsu a zaparkovaným vozidlem Dacia Duster. K dopravní nehodě došlo tak, že řidič nákladní soupravy odjížděl od stojanu s pohonnými hmotami, přičemž nedodržel boční odstup od zaparkovaného osobního vozidla a narazil levou zadní části návěsu do vozidla. Při nehodě nedošlo k žádnému zranění. Alkohol byl vyloučen dechovou zkouškou. Škoda na osobním vozidle je předběžně vyčíslena na 120 tis. Kč.
 
 
Rotava – Řidička nabourala do plotu a hlavního uzávěru plynu
 
Do plotu a sloupku hlavního uzávěru plynu nabourala řidička Oplu včera v 13:20 hodin na Rotavě. Řidička jela směrem k sídlišti, přičemž ji při jízdě měla do klína skočit její kočka. Žena se lekla a strhla řízení vozidla. Vjela na chodník a narazila do plotu spolu se sloupkem hlavního uzávěru plynu. Žena se podrobila dechové zkoušce na alkohol. Zkouška vyšla s negativním výsledkem. Celková škoda je vyčíslena na částku 85 tis. Kč, z toho 5 tis. Kč je škoda na vozidle, 40 tis. na plotu a 40 tis. na sloupku hlavního uzávěru plynu.
 
 
Sokolovsko - Načerno odebírala elektrickou energii
 
Devětadvacetiletá žena je podezřelá z krádeže elektrické energie. Policisté sdělili ženě podezření 19. 10. 2012. Podezřelá měl v době od června do října 2012 v obci na Sokolovsku neoprávněné bez měření jejího množství a bez uzavřené smlouvy odebírala z distribuční sítě poškozené firmy el. energii. Množství odebrané energie bylo stanoveno kontrolním technikem poškozené firmy na základě prováděcího právního předpisu a to Vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu na částku 18 tis. Kč.
V případě prokázání viny hrozí ženě až dvouletý trest odnětí svobody.
 
 
R6 - Střet vozidla a dvou divokých prasat
 
Na rychlostní silnici R6 došlo 23. října 2012 v 03:53 hodin ke střetu osobního vozidla Volkswagen Polo s divokými prasaty. Řidič vozidla jel od Karlových Varů směrem na Cheb. Do jízdní dráhy mu zleva vběhla hned dvě divoká prasata. Zvířata bohužel střet s vozidlem nepřežila. Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Hmotná škoda na osobním vozidle je vyčíslena na částku 60 tis. Kč a na zvěři 6 tis. Kč.
 
Sokolov – dopravní nehoda dvou osobních vozidel
 
Dne 24. 10. 2012 zahájili policisté úkony trestního řízení a dne 25. 10. 2012 a bylo přímou cestou sděleno podezření 44 letému muži z přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky. Dne 24. října 2012 ve 22:15 hod. došlo v Sokolově na světelné křižovatce ulic K. H. Borovského a Jednoty k dopravní nehodě mezi vozidly Škoda Fabia Volkswagen Golf (viz foto dopravní nehoda). Řidič škodovky jel po ulici Jednoty ve směru od nádraží ČD a na křižovatce odbočoval vlevo. Přitom nerespektoval příkaz svislé dopravní značky "Stůj, dej přednost v jízdě!" a přejel v prostoru křižovatky do protisměru, kde se následně čelně střetl s druhým vozidlem. U obou řidičů byla provedena dechová zkouška na alkohol. Řidič škodovky při opakovaném měření nadýchal 2,17 a 2,15 promile alkoholu. Celková škoda je vyčíslena na částku 180 tis. Kč. Dopravní nehoda je nadále v šetření.
 
nprap. Mgr. Kateřina Böhmová
25. října 2012
Odkazy do noveho okna

Dopravní nehoda

Dopravní nehoda 

Detailní náhled

Dopravní nehoda

Dopravní nehoda 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem