Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Krást se nevyplácí

KARLOVARSKO – Odcizili boty za 17 tisíc korun.  

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou mužů ve věku 38 a 18 let z Karlových Varů, které podezírají ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže spáchané formou spolupachatelství.
 
38 letý obviněný muž se měl krádeže dopustit v době od června do července, a to v karlovarském obchodním centru. V prodejních prostorách se sportovní obuví požádal minimálně v pěti případech prodavače této prodejny o donesení specifikované velikosti bot ze skladu, které nebyly opatřeny bezpečnostním čipem. Ty pak předal jiné osobě a ta boty bez zaplacení odcizila. Obviněný využil své znalosti, neboť zde pracoval na pozici člena ostrahy.
 
Dále měl nejméně ve třech případech v úmyslu se obohatit, požádat prodavače této prodejny obviněného 18 letého mladíka o donesení bot jiné velikosti, kterému úmysl odcizit tyto boty sdělil a slíbil mu za to odměnu. Ty pak předal další osobě, která je vynesla ven z prodejny. Celkem tak oba obvinění muži způsobili společnosti odcizením bot škodu přesahující 17 tisíc korun. Teď jim za krádež hrozí až dvouletý trest odnětí svobody v případě, prokáže-li se jejich vina.
 
nprap. Zuzana Týřová
21. 10. 2014

vytisknout  e-mailem