Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Sídlo územního odboru

Vážení občané,  
vítáme Vás na stránkách Územního odboru policie Policie ČR  v Rychnově nad Kněžnou.

Cílem těchto stránek je poskytovat Vám aktuální a komplexní informace o práci Policie České republiky na Rychnovsku. Budeme Vás informovat o bezpečnostní situaci ve zdejším   regionu i o činnosti jednotlivých složek policie. 
Kromě aktuálního zpravodajství z regionu můžete prostřednictvím internetu navštívit i všech sedm obvodních oddělení našeho teritoria – OOP Dobruška,  OOP Kostelec nad Orlicí, OOP Opočno, OOP Rokytnice v Orlických horách, OOP Rychnov nad Kněžnou, OOP Týniště nad Orlicí a OOP Vamberk.
Další z kapitol Vás bude informovat o aktuálních událostech v regionu, které na rozdíl od většiny našich zpráv, směřujících převážně do rubrik „černé kroniky“ či „krimi“ budou spíše pozitivního charakteru.
Kapitola Akce a projekty“ ilustruje preventivní činnost našich policistů. Dozvíte se nejen o konkrétních návštěvách, besedách a akcích, kterých se naši policisté zúčastnili, ale na těchto stránkách najdete i mnoho rad a návodů, jak se ochránit před pachateli trestné činnosti, jak lépe zabezpečit svůj majetek či na koho se obrátit v případě nouze.  Lákadlem bude jistě naše  fotogalerie, ve které se snažíme práci policie představit atraktivnější obrazovou formou.
V neposlední řadě na našich stránkách najdete i všechny potřebnékontakty na jednotlivá pracoviště obou územních odborů  a prostřednictvím nich nám můžete i Vy sdělovat Vaše podněty a názory. A jak o nás informují média, o tom se můžete dočíst v naší závěrečné kapitole.


 Region RYCHNOVSKO

Masarykova chata - foto IC Rychnov n. Kn.                                Masarykova chata

Naše působnost náleží do regionu Rychnovska, malebné lokality, rozkládající se v severovýchodní části Královéhradeckého kraje. Na severovýchodní hranici  v délce zhruba 50 km území sousedí s Polskou republikou. Naše teritorium se rozkládá na ploše 998 km2,  má celkem 83 obcí a přibližně 79.000 obyvatel. Region Rychnovska sousedí s Náchodskem, Královéhradeckem, Pardubickem a Ústeckoorlickem. Městem s největším počtem obyvatel je Rychnov nad Kněžnou( přes 11.000 obyvatel), ve kterém sídlí vedení obou územních odborů. Nejvýše položenou obcí našeho regionu je Orlické Záhoří – 680 m. n. m. Na našem území se rozkládají malebné Orlické hory, které jsou chráněnou krajinnou oblastí, teritoriem protékají tři řeky, významně ovlivňující ráz zdejší krajiny – Divoká a Tichá Orlice a Zdobnice.

Dopravní dostupnost je zajištěna díky silnicím I /11, I /14 a II /311 (na hraniční přechod Orlické Záhoří – Mostowice). Vzhledem k příhraniční poloze našeho teritoria se zde vyskytují kromě výše uvedeného silničního hraničního přechodu i tři přechody na turistické stezce (Masarykova chata na Šerlichu – Zieleniec, Bartošovice v Orlických horách – Niemojów a Olešnice v Orlických horách, Čihalka – Duszniki Zdroj).

Hřeben Orlických horHřeben Orlických hor
Orlické hory i Podorlicko patří mezi přírodně zajímavé i  turisticky atraktivní oblasti. Dopravní dostupnost, příznivé klimatické podmínky v letní i zimní sezóně i hraniční přechody do polských Bystřických hor a lázeňských městeček jsou dostatečným turistickým lákadlem. Atraktivitu regionu bezesporu zvyšují nádherné zámky v Rychnově nad Kněžnou,Opočně, Častolovicích,  Doudlebách nad Orlicí a Potštejně spolu s hradem ve stejnojmenné obci. 
Mezi další zaručená turistická lákadla regionu patří dělostřelecká pevnost Hanička u Rokytnice v Orlických horách, Muzeum a galerie Orlických hor,  Regionální židovské muzeum Podorlicka  a  Muzeum hraček v Rychnově nad Kněžnou, Muzeum krajkyve Vamberku, Památník Marie a Vojtěcha Sedláčkových v Javornici, Muzeum zimních sportů, turistiky a řemeselv Deštném v Orlických horách nebo Muzeum v Dobrušce.

Návštěvníky Orlických hor vítají rekreační střediska Deštné,  Říčky,  Olešnice,  Zdobnice nebo Rokytnice v Orlických horách spolu s oblíbenými cíli – Masarykovou chatou, kostelem Nanebevzetí Panny Marie v Neratově nebo Památníkem Jarmily Haldové v Sedloňově.

Ráj turistůRáj turistů

Všechna krásná místa našeho regionu nelze vyjmenovat. Při vaší návštěvě u nás na Rychnovsku Vám přejeme bezpečný a klidný pobyt a mnoho příjemných zážitků bez asistence Policie ČR.

vytisknout  e-mailem