Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Územní odbor vnější služby uklízel

KARLOVY VARY - V noci se na Karlovarsku uskutečnily dvě bezpečnostní akce  

V noci se na Karlovarsku uskutečnily dvě bezpečnostní akce ( 49 policistů ),  které byly zaměřené na pátrání po hledaných  osobách, věcech pocházejících z  trestné činnosti, zbraních,  střelivu, výbušninách a drogách. Zároveň proběhla  kontrola zaměřená na prodej cigaret a alkoholu, hráčů v hernách, dodržování  pobytových podmínek cizinců a také na bezpečnost v silničním provozu. Kontrolám se nevyhnuly ani chaty a zahrádkářské kolonie. Akce se zúčastnili pořádkoví policisté územního odboru vnější služby Karlovy Vary společně s policisty cizinecké policie. Do akce byli také nasazeni dva čtyřnohý specialisté na vyhledávání drog, a to 5 letý Emír  a  5 letá Porta z cizinecké policie.

Bezpečnostní akce se také zúčastnili vedoucí územního odboru vnější služby Karlovy Vary plk.Mgr. Michal Šavrňa a kpt.Bc.Josef Šesták. Za Magistrát města Karlovy Vary byl přítomen vedoucí odboru sociálně právní ochrany dětí Ing.Bc. Josef Pavlásek. Média zde zastoupil fotograf MF Dnes Václav Šlauf.
 

První kontrola proběhla v restauraci v Horních Drahovicích, kde policisté měli první úlovek. Ještě ne 18 letá dívka zde nadýchala 0.22 promile alkoholu, kamarádce dívky, která jí poskytla alkohol byla na místě uložena bloková pokuta ve výši 500,-Kč.

Následně se policisté vydali na vlaková nádraží v Karlových Varech.

Policisté při kontrole jednoho z domu v Teplárenské ulici, zjistili, že se v bytě schovává hledaná 25 letá žena, na kterou byl vydaný příkaz k zatčení. ( žena byla soudcem následně propuštěna ) Při vniknutí do bytu zde policisté nalezli varnu drog a dalšího hledaného muže.

Akce pokračovala kontrolami restauračních zařízení v Karlových Varech a heren, přičemž se k policistům územního odboru připojili policisté z cizinecké policie, kteří prováděli kontroly ubytoven cizinců. Celkem zkontrolovali 73 osob. Při jedné kontrole nalezli tři cizince schované na střeše. Dvěma cizincům byla uložena bloková pokuta ve výši 1.500,-Kč za porušení podmínek pobytu, 1 cizinec z Bulharska neměl u sebe doklady.

Při kontrole chat a zahrádkářských kolonií policisté také zadrželi muže v celostátním pátrání, který je podezřelý z násilné trestné činnosti na Karlovarsku. Na závěr byla provedena kontrola garáží v Jabloňové ulici. Zde čtyřnohá Porta z cizinecké policie odhalila varnu společně s drogami.

 
Druhá nezávisle prováděná akce byla v obcích Bečov, Teplá a Toužim za podpory psovoda s psem Bakarem. Hlídky se zaměřily na diskotéky, restaurace a chaty. Během této akce nebyla zaznamenána žádná  podnapilá mladistvá  osoba. Všichni si tyto preventivní akce pochvalují s tím, že se velmi snížil počet mladistvých pod vlivem alkoholu. Podobné akce  budou v budoucnu pokračovat, neboť se  osvědčují.

vytisknout  e-mailem