Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Týrání zvířat

PRAHA VENKOV-ZÁPAD – Prověřujeme případ usmrcených koz. 

Policisté z obvodního oddělení Řevnice prověřují hrůzný případ dvou usmrcených koz , čehož se dopustil dosud neznámý pachatel.

Podle dosavadního šetření dosud nezjištěný pachatel, v době od večerních osmi hodin 13. prosince do odpolední třetí hodiny 14. prosince, vnikl do ohrady v ulici Šípková v Černošicích, kde nožem rozřezal dvě kozy. Tímto trýznivým způsobem jim způsobil smrt.

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat, za což pachateli v případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětím svobody na šest měsíců až tři roky.

Aby se podařilo pachatele vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří se pohybovali nebo spatřili v okolí ohrady na zmiňovaném místě a ve výše inkriminovanou dobu podezřelou osobu či osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na obvodní oddělení policie Řevnice, nebo mohou kontaktovat zpracovatele případu na telefonním čísle 974 882 740 nebo 602 750 902. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Děkujeme za spolupráci.

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
17. prosince 2021

vytisknout  e-mailem