Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Den proti rasismu

Praha venkov – ZÁPAD – Dnes je Mezinárodní den boje proti rasismu a rasové diskriminaci. I policie je zapojena do aktivity „Týden proti rasismu“. 

Na den 21. března 2023 připadá Mezinárodní den boje proti rasismu a rasové diskriminaci. Někteří mají předsudky, prvky netolerance vůči některé společenské skupině, která se odlišuje od většiny např. barvou pleti, národností, sexuální orientací, politickým názorem, náboženstvím, stylem oblékání nebo zdravotním postižením. Toto ale neopravňuje nikoho k útokům ve formě fyzického násilí, psychického nátlaku, verbálního útoku nebo útoku na majetek.

V současné době se však stále více můžeme setkat s rozvíjejícími se útoky na sociálních sítích, kam se přesouvají nenávistné projevy. I když se na první pohled zdá virtuální prostor anonymní, není tomu tak. Útočníci za jednání v on-line prostředí nesou stejnou zodpovědnost jako při běžných fyzických projevech v reálném prostoru.

Vzhledem k početnímu zastoupení i rozmanitosti menšin na našem území je zřejmé, že policisté otázku vzájemné komunikace i možné problémy při začleňování menšin do většinové společnosti nemohou při své práci opomíjet. Pro tyto případy má policie širokou síť policistů, kteří se na spolupráci s menšinami specializují.

V letošním i minulém roce, nejen v období akce „Týden proti rasismu“, policejní preventistka diskutovala s dětmi ve školách o prezentaci práce policie ve vztahu k menšinám a na téma předsudečného násilí, které se v poslední době masivně přesunulo do prostředí sociálních sítí. V souvislosti s tímto tématem byly však besedy věnovány i hrozbám v kyberprostoru a taktéž i odpovědnosti za takové jednání.

V těchto aktivitách budeme i nadále pokračovat.

Por. Mgr. Mgr. Anna Štisová, MBA
Územní odbor Praha venkov – ZÁPAD
21. března 2023

vytisknout  e-mailem