Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Projekt „Přes bariéry s policií“

Praha venkov VÝCHOD – Sportovně charitativní akce se dále zúčastnili i studenti Střední zemědělské školy v Brandýse nad Labem a Střední letecké školy a výpočetní techniky v Odolené Vodě. 

Krajské ředitelství policie Středočeského kraje ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra ČR, nadací Konto Bariery a spolkem Bezpečná společnost připravilo sportovně charitativní akci s názvem „Přes bariéry s policií“.

Studenti maturitních ročníků středních škol a středních odborných učilišť s maturitou mají možnost vyzkoušet si pod vedením instruktorů Školního policejního střediska testy fyzické způsobilosti potřebné pro přijetí k policii. Generální partner za účastníky zaplatí „startovné“, které se následně dostane prostřednictvím nadace Konto Bariéry vybrané osobě, která pomoc potřebuje. Naší snahou je vybrat co nejvyšší finanční obnos pro vybranou osobu, která je hendikepována.

Během školního roku 2018/2019 tento projekt probíhal v 70 středních školách Středočeského kraje. Do akce se zapojilo více jak 1700 studentů maturitních ročníků.

Na Praze venkov – Východ se od začátku školního roku 2019/2020 zapojily čtyři z pěti středních škol.  

Naší snahou je, aby mladá, nastupující generace získala ke sportu opět kladný vztah a nebyla lhostejná k těm, kteří to potřebují. Díky každé takové společné aktivitě se nám může lépe dařit překonávat bariéry.

V tomto pololetí pomáháme Pavlovi. Tady je jeho příběh:

Pavel od dětství velmi rád sportuje. Nejprve ho zajímaly bojové sporty, později se začal věnovat i motokrosu. Začínal jezdit na polních cestách a již v deseti letech závodil na svém prvním stroji Yamaha 85. Závodil také pod licencí AČR-MOTUL CUP, kdy v roce 2018 vybojoval pěkné druhé místo a to dokonce ve dvou prestižních seriálech. Při posledním závodě v Jiníně u Strakonic měl ale ošklivý pád, po kterém následoval rychlý převoz vrtulníkem do FN Motol v Praze, kde se musel podrobit operaci krční páteře. Další operaci musel podstoupit kvůli tomu, aby došlo ke správnému držení hlavy. V současné době se Pavel vrátil z Rehabilitačního ústavu Kladruby a čeká ho největší životní závod – znovu se postavit na vlastní nohy. Pavel pevně věří, že i tento závod sám se sebou vyhraje, protože si život bez sportu nedovede představit. Aby se mu to ale podařilo, musí pravidelně cvičit. Finanční podporu potřebuje na rehabilitace a rehabilitační přístroj, který napodobuje chůzi.

Více o sportovně charitativním projektu „Přes bariéry s policií“ naleznete na těchto odkazech:

Bezpečný Středočeský kraj: http://bezpecnystredoceskykraj.cz/temata/pres-bariery-policii-pcr/

Bezpečná společnost:https://www.bezpecnaspolecnost.cz/projekt/pres-bariery-s-policii

Bezpečná společnost – výsledky:https://www.bezpecnaspolecnost.cz/pres-bariiry-s-policii-v%C3%BDsledky/

Studenti, kteří splní čtyři sportovní disciplíny a dosáhnou stanoveného počtu bodů, obdrží osvědčení. V případě zájmu stát se policistou, jsou tito studenti v následujícím roce ušetřeni fyzických testů při přijímacím řízení právě díky získanému osvědčení.

Záštitu nad akcí převzala hejtmanka Středočeského kraje, která také ocení nejlepších pět sportovců celého projektu.

por. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – Východ
2.10. 2019

vytisknout  e-mailem