Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Policisté zadrželi agresivního muže

Praha venkov – VÝCHOD – Policista pohotově zakročil proti útoku. 

V sobotu 19. prosince před polednem jsme na tísňovou linku 158 přijali oznámení od muže, který uvedl, že poblíž jeho domu stojí na poli muž, který drží v ruce tyč a dívá se směrem k jeho domu, něco vykřikuje a že má z něho strach.
Hlídka z Obvodního oddělení Odolena Voda přijela během několika málo minut na místo a šla se podívat směrem k poli. Tam skutečně policisté uviděli muže, který drží v ruce nějakou delší tyč. Na výzvu policistů, co zde muž dělá, začal reagovat tak, že tyčí začal před sebou máchat a následně se rozběhl směrem k policistům a začal na policisty útočit s úmyslem je udeřit. Vzhledem k tomu, že se jednalo o smíšenou hlídku, policista si okamžitě stoupl před svojí kolegyni, aby jí ochránil, když k nim muž dobíhal. Následně policista výborně vykryl útok levou rukou a muže natlačil na plot a následně ho s kolegyní spoutali tak, že nikdo na místě nebyl zraněn.
Čtyřicetiletý muž byl po celou dobu velmi agresivní, křičel, útočil, kopal kolem sebe a snažil se z pout dostat.  U muže byla následně provedena dechová zkouška, která byla negativní, ale muž u sebe měl několik sáčků s bílou krystalickou látkou. Následným šetřením bylo zjištěno, že muž není pro policisty neznámou osobou, ale že je prověřován pro držení omamných a psychotropních látek.
Vzhledem k tomu, že muž na místě i nadále křičel a vyprávěl o tom, že vidí kolem sebe nějaké nadpřirozené bytosti, byla na místo povolána rychlá záchranná služba, která rozhodla o převozu muže do zdravotního zařízení.
Díky skvělému a pohotovému zákroku ze strany policisty se celá událost obešla bez zranění osob. Muž se však svým jednáním dopustil násilí proti úřední osobě a za toto jednání mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
29. prosince 2020

vytisknout  e-mailem