Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Opilý řidič chtěl podplatit policisty

Praha venkov – VÝCHOD – Muž se chtěl vyhnout odpovědnosti za to, že řídil vozidlo pod vlivem alkoholu a nebál se nabídnout policistům několik tisícovek. 

Během úterní noci 16. května 2017 policejní hlídka Obvodního oddělení Brandýs nad Labem zastavila krátce před půlnocí osobní vozidlo značky Ford, které řídil v katastru obce Klecany osmatřicetiletý muž. Policisté muže požádali o předložení potřebných dokladů k provozu a řízení vozidla a dále ověřili jeho totožnost. Protože muž jevil známky opilosti, nebylo pro policisty velkým překvapením, když se na displeji přístroje objevila hodnota převyšující 2,5 promile alkoholu v dechu. Zadrženého opilého muže policisté seznámili s tím, že se dopustil trestného činu a také jaký bude následující postup. Muž se chtěl zřejmě následujícím krokům vyhnout, proto nejprve jednomu z policistů a následně i druhému policistovi nabídl finanční hotovost ve výši několika tisíc korun se slovy, že by se rád nějak dohodl.

Případ si převzali kriminalisté Územního odboru Praha venkov – VÝCHOD, kteří zadrženému muži následující den sdělili obvinění z přečinů Podplacení a Ohrožení pod vlivem návykové látky, za což muži hrozí trest odnětí svobody na jeden až šest let, propadnutí majetku nebo peněžitý trest.

nprap. Bc. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – východ
30.5.2017

 

vytisknout  e-mailem