Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Uzavření poloviny Benešovy třídy v Hradci Králové

KRÁLOVÉHRADECKO - Řidiči pojedou pouze po části, která nebude dotčena stavbou 

Dnem 17. června 2013 dojde k zahájení stavebních prací na akci „Regenerace Benešovy třídy v Hradci Králové – I. etapa, 2. část“. Vzhledem k velkému rozsahu prací bude pro veškerý provoz úplně uzavřen jízdní pás, kterým je nyní vedena doprava od Štefánikovy ulice k ulici Jana Masaryka. Veškerá doprava bude převedena do druhého jízdního pásu, který dnes slouží k jízdě od ulice Jana Masaryka k ulici Štefánikově. V tomto jízdní pásu budou provizorně vyznačeny dva protisměrné jízdní pruhy, kterými bude vedena veškerá doprava včetně MHD obousměrně.

V důsledku těchto dopravně inženýrských opatření dojde za 1) k dílčí úpravě přednosti v jízdě v prostoru křižovatky třídy Edvarda Beneše a Jana Masaryka a za 2) k dramatickému snížení parkovacích stání, která jsou dnes vyznačena na třídě Edvarda Beneše. Pro parkování vozidel byla určena část ulice Na Potoce v úseku od křižovatky s ulicí Hradeckou po křižovatku s ulicí Školskou. Uvedený úsek je v tomto směru průjezdný pouze jedním směrem a parkování vozidel bude umožněno vlevo ve směru jízdy. Další provizorní parkovací místa budou vyznačena v ulicíchi Milady Horákové, Jana Palacha a Štefánikova.

Apelujeme proto na řidiče, aby se s uvedenými změnami seznámili a respektovali jak svislé, tak i vodorovné dopravní značení, které je již v těchto místech instalováno. Toto omezení je dlouhodobé a je předběžně plánováno do října příštího roku. O případných změnách Vás budeme informovat.

por. Bc. Stanislav Blažek
dopravní inženýr DI ÚO HK
por. Mgr. Lenka Burýšková
tisková mluvčí
Zveřejněno: 6. 6. 2013 ve 13:40 
 

vytisknout  e-mailem