Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Uzavírky v centru města zkomplikují dopravu

LIBEREC - Od pondělí 14. května 2018 čekají nejen řidiče další uzavírky v centru města. Většina jich potrvá až do 22. července 2018, jedna dokonce až do 14. prosince 2018. 

Z důvodu provádění stavebních prací, v rámci realizace stavby: "Zvýšení bezpečnosti dopravy v Liberci, ulici Uralská" dojde v termínu
od 14. 5. 2018 do 22.7. 2018 k úplné uzavírce místní komunikace Švermova, Uralská a ve stejné době zároveň k částečné uzavírce místní komunikace chodník ulice Kubelíkova, ulice Řepná a to ze stejného důvodu za účelem "Zvýšení bezpečnosti dopravy v Liberci - chodníky ulice Kubelíkova a dělící ostrrůvek přechodu ulice Řepná".

Objízdné trasy budou značeny a vedeny:

směr Hanychov - ulicemi Žitavská, Hanychovská a Americká,
směr Ostašov - ulicemi Žitavská, Ostašovská. 

----------------------------------------------------------------------------------------

V době od 14. 5. 2018 do 14. 12. 2018 bude řidiče čekat další částečná a úplná uzavírka komnikace v ulici Dr. M. Horákové.

Zde budou opravy probíhat  celkem ve třech etapách:

I.  etapa: 14. 5. 2018  - 22. 7. 2018 - úplná uzavírka místní komunikace v úseku od křižovatky s ulicí Čechova po křižovatku s ulicí U Potůčku (včetně obou křižovatek) zde bude probíhat oprava komunikace, chodníků, doplnění přechodů pro chodce včetně veřejného osvětlení, oprava odvodnění vozovky.

II. etapa: od 21. 5. 2018 - do 22. 7. 2018 - částečná uzavírka komunikace v úseku od křižovatky s ulicí U Potůčku po křižovatku s ulicí Mostecká zde bude probíhat rekonstrukce plynovodu.

III. etapa: od 23. 7. 20128 - 14.12. 2018  - částečná zavírka komunikace v úseku mezi křižovatkami s ulicí U Potůčku a ulicí Mostecká (levá polovina vozovky ve směru z centra , provoz řízení semafory)uzavření poloviny kruhového objezdu a uzavřen vjezd do ulice Metelkova - zde bude probíhat rekonstrukce kanalizace a vodovodu. 

Objízdná trasa pro všechny tři etapy bude vedena ulicemi:Dr. Milady Horáové, Poštovní náměstí, Vratislavická, Dobiášova, Na Žižkově, U Močálu, Melantrichova, Dr. Milady Horákové.V uzavřeném úseku v rámci III. etapy bude doprava nad 3,5 t vedena po objízdné trase I. etapy mimo provozoven v uzavřeném úseku. 
 

Vzhledem k hustotě silničního provozu v dané lokalitě policisté doporučují řidičům naplánovat cestu a počítat s dostatečnou časovou rezervou. Dále žádáme řidiče o dodržování uzavírek a dopravních značení.

Bližší informace k dopravním uzavírkám naleznete na www.dopravniinfo.cz a rovněž na Úřední desce Magistrátu města Liberce – odboru dopravy http://www.liberec.cz/cz/obcan/kontaktujte-nas-on-line/uzavirky-opravy-komunikaci/.

Všechny řidiče prosíme po dobu uzavírek o velkou trpělivost a vzájemnou ohleduplnost, abychom na daném úseku řešili co nejméně kolizí. 


13. 5. 2018
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí 

vytisknout  e-mailem