Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Uzavírky na dálnici i v okolí nákupních center

BRNO: Řidiče i policisty čeká další perný víkend. 

Aktualizace 14:00
Policisté od dnešního rána řešili nedostatky v dopravním značení a plné ruce práce měli také po zjištění, že situaci komplikuje stavba mezi mostem nad R 52 a Želešicemi, o které jsme ještě včera neměli tušení. Dle ranní dohody s firmou a zainteresovanými úřady by se zde mělo projíždět od 14 hodiny opět "standardně" (odbočka z R 52 na Želešice). Už ráno jsme však právě tady museli řešit vznik kolon na objízdné trase. Řidiči jedoucí od Olympie směrem na Mikulov nemohli najet na R 52 (Tyršova ul.) díky kolonám vozidel, která čekala právě na této komunikaci na odbočení a kapacitně omezené projetí na Želešice.
 
Pravděpodobně od zítřka (7:00) minimálně do středy bude uzavřen most přes dálnici D2 nad exitem 3 (silnice II/152 Chrlice – nákupní centrum Olympia). Vzhledem k souběžným uzavírkám očekávají policisté komplikace v dopravě. Jde zejména o uzavřený nájezd na D1 směrem na Prahu i na Olomouc od centra města (obr. 2). Vlivem posunů termínů dokončení staveb a nekoordinovanosti postupu jednotlivých úřadů mnohdy s potřebným náskokem neznáme přesné termíny uzavírek a otevření problematických úseků. Z tohoto důvodu nelze vždy přesně specifikovat doporučení o objízdných trasách. Po aktuálních jednáních se správci komunikací a dodavateli staveb by situace od pátku měla vypadat následovně: Na exitu 3 se budou moci řidiči dostat do nákupního centra. (obr.3)  Ti, kteří využijí tuto objízdnou trasu, pojedou rovněž až na kruhový objezd v nákupním centru  a pak dále směrem na křížení silnic II/152 a I/52. Zde bude kvůli stavbě mostu možné připojení pouze na Brno (obr. 5).  Řidiči jedoucí z Mikulova do Brna po I/52 nebudou moci vyjet do Modřic (příliš krátký průplet). V případě hrozícího dopravního kolapsu mají policisté připraveny alternativní trasy (např. v Brně po ulici Sokolova, případně otočení na exitu v Blučině).
I když se snažíme hasit požár, který jsme nezaložili, stávají se policisté na místě i na operačním středisku neoprávněně hromosvodem pro stížnosti řidičů. Řidiči žádáme, aby jeli s maximální opatrností a respektovali  pokyny policistů a sledovali informační tabule na dálnicích. Pro plynulost provozu děláme maximum 
 
por. Pavel Šváb, 22.10.2015
 
Soubory s mapkami níže: 

vytisknout  e-mailem