Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Uzavírka na komunikaci I/52 (Aktualizace)

KRAJ: Komunikace by měla být zprůjezdněna dnes v 15:00. 

Aktualizace 29.11. 11:00 Komunikace by měla být zprůjezdněna v 15 hodin. Do těchto chvil jsme zaznamenali 83 řidičů, kteří ignorovali dopravní značení a vjeli až do míst, kam je vjezd zakázán. Upozorňujeme řidiče, že je v úseku mostního provizoria stanoven rychlostní limit na 20km/h, který je nezbytné dodržovat. Policisté se na toto místo budou i nadále zaměřovat.

mjr. Pavel Šváb, 29.11. 2018

21.11. V souvislosti s instalací mostního provizoria na silnici č. I/52 přes Novomlýnské nádrže budou policisté ve zvýšené míře dohlížet na situaci na objízdných trasách. Úplná uzavírka hlavního silničního tahu z Brna na Vídeň, v úseku Novomlýnských nádrží, začne v noci ze soboty na neděli 25.11. a měla by skončit nejpozději 29. listopadu do půlnoci. 

Objízdná trasa ve směru na Brno je vedena přes Dolní Dunajovice, Brod nad Dyjí, Pasohlávky a Novou Ves.

Objízdná trasa ve směru na Vídeň: Nová Ves, Drnholec, Novosedly, Dobré Pole, Březí a dále na komunikaci I/52.

Apelujeme na řidiče, aby využívali stanovených objízdných tras pro „svůj“ směr (nedostanou se tak na „úzkých“ komunikacích proti hlavnímu proudu), jeli ohleduplně (školky, přechody pro chodce) a dodržovali stanovené dopravní značení. Zároveň upozorňujeme na změnu přednosti v jízdě na křižovatce v Drnholci a zjednosměrnění úseku komunikace u Pasohlávek. (viz obrázky dopravního značení pod článkem). U přechodů ke školským zařízením budou ve vybraných časech vozidla zastavovat pověřené osoby. U třech mostů na trase budou v případě potřeby usměrňovat provoz odpovědní pracovníci.

Policisté budou na provoz ve zvýšené míře dohlížet a v případě potřeby jej i usměrňovat, připraveni budeme i na urychlené řešení dopravních nehod. 

Po samotném mostním provizoriu bude po dokončení instalace možno projíždět v obou směrech s omezením pro nákladní vozy (rozestup). Bude nezbytné dodržet stanovený rychlostní limit. V případě zimní údržby bude provoz na mostním provizoriu pomocí semaforů vždy krátkodobě zastaven. 

mjr. Pavel Šváb, 21.11. 2018

Odkazy do noveho okna

Drnholec_změna přednosti

Drnholec_změna přednosti 

Detailní náhled

objízdné trasy

objízdné trasy 

Detailní náhled

jednosměrný úsek

jednosměrný úsek 

Detailní náhled

objízdná trasa Brno_začátek

objízdná trasa Brno_začátek 

Detailní náhled

objízdné trasy_společná část

objízdné trasy_společná část 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem