Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

AKTUALIZACE - Už se sám nebojím

KRAJ - Dopravně preventivní projekt kolegů z Lanškrouna 

Foto PČRFoto PČRPáteční dopoledne patřilo na atletickém stadionu R. Šebrleho v Lanškrouně k ukončení 3. ročníku projektu „Už se sám nebojím, aneb s lanškrounskou policií k bezpečí“. Žáci druhých ročníků lanškrounských základních škol si na sedmi stanovištích prohlédli vybavení složek integrovaného záchranného systému. Největší pozornost však upoutala dynamická ukázka policejních psovodů a policistů z oddělení hlídkové služby.

Úplný závěr dopravně bezpečnostního projektu patřil vyhodnocení výtvarné soutěže, nejlepší malíři byli za své výkresy odměněni. A bez odměn nezůstali ani ostatní, včetně té nejsladší odměny v podobě dortů a koláčů.

Více obrazem z akce zde.

Zajímavé odkazy z letošního ročníku:

https://www.lanskroun.eu/uz-se-sam-nebojim-aneb-s-lanskrounskou-policii-v-bezpeci/d-12709

https://www.lanskrounsko.cz/cz/8670-projekt-policie-lanskroun

https://orlicky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-skolaci-projekt-s-policii-zakoncili-na-ovalu-20190505.html

6. května 2019
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

__________________________________________________

Tématem internetového nebezpečí odstartoval v tomto týdnu dopravně bezpečnostní projekt kolegů z Obvodního oddělení Lanškroun s názvem, Už se sám nebojím. Je určen pro žáky druhých tříd všech základních škol v Lanškrouně a probíhat bude během letošního února až května.

Témata probíraná s žáky jsou například šikana, dopravní výchova, bezpečné cesty do školy, seznámení s prací policistů i rizikové chování. Součástí projektu je také výtvarná soutěž, kdy budou žáci malovat obrázek vztahující se k tématům z projektu. Výkresy dětí budou vystaveny po celý měsíc duben v prostorách radnice.

Nejlepší obrázky budou vyhodnoceny 3. května na atletickém stadionu R. Šebrleho v Lanškrouně, kde kolegové připraví pro děti velmi zajímavý a bohatý program. Například bude k vidění vybavení hasičského vozidla i vozidla městské policie, výstroj a výzbroj pořádkového policisty, policejní psovodi a spousta dalšího.

Projekt v Lanškrouně probíhá už třetím rokem. Jeho největším přínosem je, že se děti naučí v modelovaných situacích reagovat na hrozící nebezpečí ať už ze strany dětského kolektivu, neznámých dospělých lidí, ale i v dopravním provozu při cestě do školy.

 

Zde jsou zajímavé odkazy k nahlédnutí z loňského roku:

 

http://www.oiktv.cz/zpravy/uz-se-sam-nebojim-aneb-s-lanskrounskou-policii-k-bezpeci/

 

http://www.oiktv.cz/kultura/vystavy/deti-na-radnici-pomoci-obrazku-ukazuji-ze-se-diky-policii-citi-v-bezpeci/

 

https://www.policie.cz/clanek/preventivni-projekt-pro-deti.aspx?fbclid=IwAR3wHRKndcZ0v0LS3zsgClGxAtv9N1QcUJvV59HUsCwncgK9Q1vZmpGUYxY

 

kpt. Mgr. Jiří Tesař

koordinátor prevence

 

npor. Mgr. Stanislav Musil

vedoucí OOP Lanškroun

vytisknout  e-mailem