Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Už nebude prodávat drogy

CHEBSKO – Kriminalisté zadrželi distributora drog. 

Komisař kriminální policie v Chebu zahájil trestní stíhání dvaačtyřicetiletého muže z Chebska pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy kterého se měl dopustit v okrese Cheb.

Obviněný muž na různých místech v Mariánských Lázních a na dalších místech v okrese, od měsíce října měl distribuovat drogu pervitin dalším a to nejméně 12-ti osobám, ačkoliv není držitelem zvláštního povolení. Tohoto jednání se dopustil i přesto, že byl za takový čin v posledních třech letech odsouzen a to rozsudkem Okresního soudu v Chebu k trestu odnětí svobody nepodmíněně na tři roky.

Chebští kriminalisté na případu intenzivně pracovali několik měsíců, obviněného muže pak zadrželi v době, kdy měl u sebe igelitové sáčky s krystalickou látkou o celkové hmotnosti necelých 51g, která vykazovala přítomnost Methamphetaminu. Při prohlídce vozidla pak našli kriminalisté několik střelných zbraní, jejichž původ a funkčnost je předmětem dalšího vyšetřování.

Komisař kriminální policie podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soudce návrh státního zástupce akceptoval a muže vzal do vazby, kam byl policisty eskortován. Obviněnému muži v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. 

por. Ing. Pavel Valenta
22.12.2014

vytisknout  e-mailem