Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Uvolněné kolo stálo na počátku dvou nehod

PROSTĚJOVSKO - Nevěnováním se plně řízení řidiči ohrožují sebe i okolí. 

V sobotu 3. listopadu 2018 po sedmnácté hodině z dosud přesně nezjištěných příčin došlo na 9,5 kilometru dálnice D46 ve směru od Vyškova k uvolnění levého předního kola osobního automobilu značky Peugeot. Řidiči se naštěstí podařilo v pořádku zastavit u pravé krajnice. Stejné štěstí však již neměl třicetiletý řidič Renaultu Megane, který místem projížděl o chvíli později. Protože se nevěnoval plně řízení a svou pozornost věnoval odstavenému automobilu, vyjel ze svého jízdního pruhu. Toho se zalekl a začal prudce brzdit. Následkem toho se vozidlo dostalo do smyku a narazilo přední částí do středových svodidel a zastavilo v levém jízdním pruhu.

Jen o chvíli později místem projížděl osmapadesátiletý muž s automobilem typu Toyota Avensis. Zřejmě vlivem nepřizpůsobení rychlosti jízdy viditelnosti a povětrnostním podmínkám po přejetí

horizontu nestačil včas zareagovat na havarovaný Renault a narazil do jeho přední části. Po střetu s Renaultem Toyota poté narazila i do středových svodidel.

Policisté věc šetří jako dvě dopravní nehody. Při první z nich nedošlo ke zranění osob a způsobená škoda na Renaultu a svodidlech byla předběžně vyčíslena na 7 tisíc korun. Věc policisté vyřešili na místě uložením pokuty 500 korun řidiči Renaultu.

Při následné dopravní nehodě byl zraněn řidič a dva spolujezdci z Toyoty. Výše nehodou způsobené škody byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun na Toyotě, 15 tisíc korun na Renaultu a na 15 tisíc korun na poškozených svodidlech. Příčiny, okolnosti i míra zavinění nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Alkohol u řidičů všech zúčastněných vozidel policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Po prohlídce poškození policisté na místě zadrželi osvědčení o registraci obou havarovaných vozidel.

por. Mgr. František Kořínek

5. listopadu 2018

Odkazy do noveho okna

Uvolněné kolo

Uvolněné kolo 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem