Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Úvěrový podvod

České Budějovice - Dvě ženy podvedly nebankovní společnost. 

Českobudějovičtí kriminalisté z oddělení obecné kriminality vyšetřují případ podvodného jednání při splátkách domácí elektroniky. Dvě ženy (roč. 1979 a 1997) po vzájemné domluvě, uzavřely v loňském roce v jednom českobudějovickém obchodním centru, smlouvu o úvěru na nákup mobilního telefonu, kdy se ve smlouvě zavázaly, že budou pravidelně splácet finanční hotovost. Tomuto závazku však ani v jednom měsíci nedostály a žádné částky nesplácely. Po pár měsících jedna z žen mobilní telefon prodala za částku několika tisíců korun.

Společnosti, která jim poskytla úvěr, způsobily škodu za bezmála 27 000 korun.

Koncem minulého týdne si obě ženy převzaly usnesení o zahájení trestního stíhání pro naplnění skutkové podstaty přečinu Úvěrový podvod, kdy jejich trestní stíhání je vedeno na svobodě.

Policisté všem osobám připomínají, aby v současné době nepodléhali tlaku předvánočního marketinku a nechtěli si za každou cenu pořídit zboží, na něž nemají hotovost či úspory. Velmi často se mnoho našich spoluobčanů dostává do „dluhových pastí“ nebankovních společností a splátky, které mají hradit, notně převyšují běžné RPSN.

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

20. listopadu 2019

vytisknout  e-mailem