Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Uvedl nepravdivé údaje

KARLOVARSKO – Využíval internetové stránky. 

Karlovarští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality zahájili trestní stíhání šestadvacetiletého muže z Chebska, kterého obvinili ze spáchání přečinu úvěrového podvodu.

Obviněný muž se měl pokoušet od první poloviny října do první poloviny listopadu loňského roku pomocí různých internetových stránek uzavírat úvěrové smlouvy. Šestadvacetiletý muž se měl nejméně ve třech případech pokusit o uzavření úvěrů v různých finančních částkách. Při sjednávání měl ale uvádět nepravdivé údaje o svém zaměstnání nebo finančních příjmech. Doložit měl také fiktivní potvrzení o příjmu s razítkem jednoho z městských úřadů, které měl bez vědomí vzít své družce. Tyto žádosti mu ale byly společnostmi zamítnuty.

V jednom případě byl ale úspěšný. Obviněný muž měl opět požádat o spotřebitelský úvěr k úhradě kupní ceny spotřebního zboží ve formě splátek. K žádosti měl muž opět uvést nepravdivé informace a doložit fiktivní potvrzení o příjmu. Dále měl uvést, že je zaměstnancem úřadu s určitým čistým měsíčním příjmem, ačkoliv věděl, že u městského úřadu zaměstnán není. Po poskytnutí nepravdivých informací mu byl následně společností úvěr poskytnut.

Svým jednáním měl muž způsobit škodu přibližně 43 tisíc korun.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let, neboť způsobil větší škodu.

prap. Jan Bílek
mjr. Bc. Kateřina Pešková
13.5.2022

vytisknout  e-mailem