Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Kriminalistický ústav

Policie České republiky – Kriminalistický ústav

Letňany ožily vědou

V areálu PVA EXPO v pražských Letňanech byl dnes zahájen třetí ročník Veletrhu vědy, který pořádá Akademie věd ČR ve spolupráci s dalšími vědeckými institucemi. 

Znalci Kriminalistického ústavu Praha připravili expozici z odvětví fyzikální chemie s názvem Mikrostopy - neviditelní svědci zločinu.

veletrh 00
Mikrostopy jsou částice nebo fragmenty pouhým okem neviditelné. Jde o poměrně trvanlivé a odolné stopy, jejichž vzniku pachatel na místě činu nemůže zabránit. „V důkazním řízení však mohou sehrát významnou roli, což představíme na některých případech z praxe, kde zkoumání mikrostop spolu s dalšími důkazy pomohlo usvědčit pachatele trestné činnosti,“ říká zástupce vedoucího odboru přírodovědných zkoumání plk. Ing. Lubor Fojtášek.

Jak vypadají nejrůznější druhy textilních vláken, fragmenty laků či barev pod optickým mikroskopem? Navštivte expozici Kriminalistického ústavu Praha a uvidíte na vlastní oči (hala č. 4, stánek č. 69).

Veletrh vědy v Letňanech probíhá do soboty 10. června, otevřeno je denně od 10:00 do 18:00 hodin. Více informací o programu najdete na: http://www.veletrhvedy.cz/cz/

kpt. Mgr. Petra Srnková
Kriminalistický ústav Praha Policie ČR
8. června 2017

Odkazy do noveho okna

veletrh 01

veletrh 01 

Detailní náhled

veletrh 02

veletrh 02 

Detailní náhled

veletrh 03

veletrh 03 

Detailní náhled

veletrh 04

veletrh 04 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem