Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Utratila peníze na slíbená auta

PROSTĚJOVSKO - Aby nepřišla o nemovitosti, pokusila se je před věřiteli "odklonit". 

Počátkem roku 2017 se tehdy pětadvacetiletá žena z Prostějovska před devětadvacetiletým mužem z Uherskohradišťska prezentovala jako prodejce motorových vozidel. Muže přesvědčila, že mu do listopadu téhož roku za celkovou cenu bezmála 1,8 milionu korun sežene automobil Škoda Superb a motocykl BMW. Muž byl s nabídkou tak spokojen, že služby „podnikatelky“ doporučil také svým dvěma známým. Každý z nich u ženy objednal po dvou automobilech Škoda a předal jí dohodnutou kupní cenu přibližně 500 tisíc korun.

Slíbených vozidel se však ani jeden z mužů v dohodnutých termínech nedočkal a peníze žena použila pro svou potřebu. Když se „zákazníci“ svých peněz počátkem dalšího roku domáhali, podepsala ji žena směnky ve výši přijatých financí.

O měsíc později už žena věděla, že nebude schopna svým závazkům dostát. Proto se pokusila odklonit svůj majetek, aby jí nebyl zabaven a darovala ho vlastní sestře. Návrh na vklad do katastru nemovitostí týkající se převodu nemovitostí v obci na Brněnsku byl však Krajským soudem v Brně předběžným opatřením zakázán.

Prostějovští kriminalisté oddělení hospodářské kriminality ženu na základě provedeného prověřování obvinili z přečinu podvod a zločinu poškození věřitele. Za ty obviněné ženě v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let.

por. Mgr. František Kořínek

28. ledna 2021

vytisknout  e-mailem