Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Utrácel a vybíral z cizího

Prostřednictvím cizí platební karty vybíral hotovost a platil za své nákupy. Teď po něm pátrají policisté. Znáte ho? 

Policisté z místního oddělení Ďáblice pátrají od konce září po totožnosti muže, který opakovaně využil cizí platební kartu ve svůj prospěch. Majitel ji pravděpodobně zapomněl vyndat z bankomatu a odešel. Když po několika týdnech zjistil, že kartu nemá, přišel celou událost nahlásit na policejní služebnu.

Během této doby byla jeho karta opakovaně zneužita k platbám a výběrům hotovosti po celém území metropole. Škoda, která byla dvaaosmdesátiletému poškozenému způsobena, dosáhla bezmála čtyř set tisíc korun.

Policisté prošetřováním tohoto případu zajistili několik kamerových záznamů, na kterých je vidět stejného muže, jak tuto kartu opakovaně použil. Na záznamech je také vidět, že podezřelého doprovází středně vysoký pes. Ani na základě těchto záznamů však muž dosud nebyl ztotožněn.

Proto se touto cestou obracíme na veřejnost s žádostí o spolupráci při pátrání. Pokud muže se psem poznáváte, nebo víte, kde se nachází, kontaktujte linku tísňového volání 158.

Předmětem šetření je nejen skutečnost, jak podezřelý přišel k této platební kartě, ale také fakt, jak zjistil PIN kód, který u karty nebyl přiložen.

V současné době je celý případ prošetřován pro podezření z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku za což hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

por. Mgr. Jan Rybanský - 14. prosince 2018

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem