Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Útok střelnou zbraní na zasahujícího policistu

Devětačtyřicetilettému muži bylo sděleno obvinění pro zločin pokus vraždy na úřední osobě pro výkon pravomoci. 

Dnes 12. prosince 2013 se na Krajském ředitelství policie Středočeského kraje uskutečnil brífink, na kterém přítomné novináře informoval mjr. Martin Šulc, vedoucí vyšetřovatelů krajského ředitelství, o nových skutečnostech v případu útoku na zasahujícího policistu.
 
Kriminalisté zahájili trestní stíhání pro zločin pokus vraždy na úřední osobě pro výkon pravomoci proti devětačtyřicetiletému muži, který útočil na policistu střelnou zbraní. Dnes byl podán také podnět na návrh na vazbu. Za zločin hrozí pachateli trest odnětí svobody ve výši patnáct až dvacet let odnětí svobody nebo také trest výjimečný.
 
K incidentu došlo v úterý při zásahu policistů při vstupu do objektu na území Praha venkov – JIH. Muž, u kterého měla být provedena domovní prohlídka, použil k útoku na policistu střelnou zbraň. Devětačtyřicetiletý muž cizí státní příslušnosti použil legálně drženou krátkou střelnou zbraň. Policista byl lehce zraněn a nebyl v ohrožení života. „ Zásah měl standardní průběh, policisté byli řádně označeni a použili i odpovídající zákonné výzvy „ sdělil Šulc.
 
 
 
 
 
mjr. Bc. Štěpánka Zatloukalová
tisková mluvčí
Krajského ředitelství Středočeského kraje
12. prosince 2013
 
 
 

vytisknout  e-mailem