Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Útočil zápalnými lahvemi - máme foto podezřelého

Jindřichohradečtí kriminalisté hledají svědky opakovaného útoku neznámého pachatele na budovy státních úřadů v Jindřichově Hradci.  

Dnes (16. července) kolem 13:00 hodiny oznámil zaměstnanec Městského úřadu J.Hradec, že neznámý útočník vhodil do budovy úřadu v Klášterské ulici láhev se zapálenou látkou. Malý požár, který ihned vznikl ve vstupní chodbě úřadu byl na místě uhašen. Ke zranění osob nedošlo. Případ je o to závažnější, že se obdobný útok stal dne 12. července v době okolo 01:20 před budovou Územního odboru policie v Jindřichově Hradci v ulici Nádražní. Zde neznámý pachatel k hlavnímu vstupu do budovy odhodil láhev se zápalnou látkou. V tomto případě obsah láhve nezahořel.

Podezřelý útočník.JPG

Video z místa - podezřelý na útěku:

 Video s ujíždějícím pachatel.mp4

Policisté se domnívají, že mohou oba případy spolu souviset. Zatím kriminalisté natypovali možného pachatele. Jde o muže, který dnes z místa činu odjel pravděpodobně na horském jízdním kole  tmavě modrém barvy, na rámu nápis barvy bílé, kolo opatřeno stojánkem a širokými plášti. (viz. fotografie).

Popis možného pachatele:

Výška 175-180 cm, atletické  postavy, zdánlivé stáří 25-30 let, vousy strniště, opálená pleť,pichlavé tmavé oči.  Oblečen byl do černé či hnědé mikiny s kapucí, dlouhých kalhot modré  či zelené barvy, u sebe měl batoh tmavě modré barvy s červeným vrškem.

Jindřichohradečtí policisté ve spolupráci s kriminalisty, kteří na objasnění jednotlivých skutků intenzivně pracují, žádají širokou veřejnost o pomoc při pátrání po možném pachateli. Kdo z občanů si všiml osoby pachatele či něčeho podezřelého, nebo mohl spatřit pachatele před útokem na budovu městského úřadu a policie, nebo ho zahlédnout na útěku, ať ihned kontaktuje policisty na lince 158.

Žádáme také řidiče, kteří uvedenými místy projížděli, aby prověřili své kamery ve vozech, zda náhodou nezaznamenali pohyb pachatele. Kriminalisté nevylučují ani možnost, že pachatel opět zaútočí na jiném místě. Případ je tak mimořádně závažný a policie přivítá od veřejnosti jakoukoliv spolupráci.

Za poskytnuté informace předem děkujeme!
 

mjr. Mgr. Jiří Matzner, krpc.pio@pcr.cz

16. července 2014

Odkazy do noveho okna

JH zápalná láhev_místo činu I

JH zápalná láhev_místo činu I 

Detailní náhled

JH zápalná láhev_místo činu II

JH zápalná láhev_místo činu II 

Detailní náhled

JH zápalná láhev_podezřelý muž

JH zápalná láhev_podezřelý muž 

Detailní náhled

Podezřelý útočník

Podezřelý útočník 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem