Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Úspěšný začátek policejní kariéry služebního psa

BENEŠOVSKO - Jen co získal atestaci, vyhrál i přebory středočeských kynologů. 

Opravdu velmi úspěšné, ale i nabité dny má za sebou benešovský kynolog pprap. Martin Provázek a jeho psí parťák Valentino Mi-Ji.

V pátek, 19. dubna 2024, Valentino Mi-Ji, 3letý belgický ovčák malionois, úspěšně splnil svůj první atest v kategorii "V" pro výjezdového psa Policie České republiky. Ihned, v dalším týdnu, se vydal společně se svým psovodem pprap. Martinem Provázkem reprezentovat svojí skupinu SZKČ Benešov do závodu služebních psů policie Středočeského kraje. Právě na těchto závodech se utkal s těmi nejlepšími, již sloužícími psy. V nabité konkurenci ale nenašel přemožitele a celé závody vyhrál.

Po nabitých a úspěšných dnech čekala Valentina Mi-Ji a jeho psovoda první služba. Místo klidné směny je čekal výjezd do obce Slapy, kde se zapojili do pátrací akce po pohřešovaném muži, který trpěl psychickými problémy a byla obava o jeho život. Valentino Mi-Ji byl na místě použit k vyhledání a zpracování pachové stopy. Stopu vyhledal a po ní došel až k pohřešovanému muži, kterého v podchlazeném a špatném psychickém stavu vypátral. 

Následující týden, 6. května 2024, čekala Martina Provázka a Valentina Mi-Ji další společná služba. I tentokrát vyjížděli do terénu, kdy byli přivoláni do Uhlířských Janovic, kde v jednom z rodinných domů došlo k vloupání. V tomto případě bylo podezření, že se pachatel nachází někde v objektu nebo okolí, proto byl nasazen služební pes. Po prohledání prostor celého domu, byl i v tomto případě pes úspěšný. V půdním prostoru vyhledal podezřelého muže, který se zde ukrýval. 

Martinovi a Valentinovi Mi-Ji přejeme mnoho úspěchů, a to jak v práci, tak i v dalších závodech nebo společných aktivitách.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
15. května 2024

Odkazy do noveho okna

pprap. Martin Provázek a Valentino Mi-Ji

pprap. Martin Provázek a Valentino Mi-Ji 

Detailní náhled

pprap. Martin Provázek a Valentino Mi-Ji

pprap. Martin Provázek a Valentino Mi-Ji 

Detailní náhled

vypátrání pohřešovaného muže

vypátrání pohřešovaného muže 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem