Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Úspešně proběhnul 5. ročník projektu SAFETY ROAD

ÚSTECKÝ KRAJ - V průběhu akce bylo osloveno 1 000 studentů ze středních škol, gymnázií a učilišť. 

V letošním roce jsme již 5. ročníkem úspěšného projektu zavítali do Kadaně a ve dvou dnech do Ústí nad Labem. Záštitu nad tímto projektem převzal ředitel služby dopravní policie Policie ČR plk. Ing. Tomáše Lerch.

Projekt je finančně podpořen Evropskou unií Interreg V A/2014-2020, projekt EU číslo 100 253 277 - Zlepšení bezpečnosti v česko-saském příhraničí pomocí koordinované práce s veřejností. Akce se zúčastnili i naši projektoví partneři z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje a ze saské policie, konkrétně Policejního ředitelství Chemnitz a Policejního ředitelství Zwickau.

V průběhu tří dnů z 11.-14.9.2017 byl ve dvou městech Ústeckého kraje, a to v Kadani a Ústí nad Labem, realizován projekt s názvem SAFETY ROAD – prevence pro mladé řidiče. Hlavními partnery bylo Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje, Krajský úřad Ústeckého kraje a Ministerstvo dopravy – BESIP. Jedná se již o pátý ročník úspěšného projektu, během kterého jsou osloveny stovky mladých lidí ve věku 17-19 let. Mladých lidí, kteří již buď jsou držiteli řidičského průkazu, nebo jimi do budoucna budou. Z policejních statistik vyplývá, že Ti, co vlastní řidičák zhruba dva roky, tak se ze 30 procent stávají viníky dopravních nehod. V každém roce tento projekt stavíme na tragické dopravní nehodě, při které zemřeli mladí lidé. Bohužel i v letošním roce jsme jich zaznamenali celou řadu. Rovněž letos byl tento projekt povýšen o nezastupitelnou část a opět jsme oslovili Krajské ředitelství Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje a Zdravotní záchrannou službu Ústeckého kraje. Tato volba se již v loňském roce ukázala jako velice správná a kruh Integrovaného záchranného systému tím byl uzavřen. Jedná se o nezastupitelné tři složky IZS, které se na místech tragických nehod denně setkávají.

 

Veletrhu se v průběhu tří dnů zúčastnilo na 1 000 studentů středních škol, gymnázií a učilišť z Kadaně a Ústí nad Labem. Z akce odcházeli s mnoha zážitky, kdy si mohli vyzkoušet trenažér na motocykl a motorové vozidlo, brýle simulující stav pod vlivem alkoholu a pod vlivem drog, simulátor nárazu v 30km rychlosti a otočný simulátor.

Ze zpětné vazby, která se nám postupně dostává, byla akce studenty velmi pozitivně vnímána a atmosféra v sále nasátá emocemi ve studentech zanechala hluboký dojem.

por. Mgr. Bc. Veronika Hyšplerová
komisař Oddělení tisku a prevence
Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje

Odkazy do noveho okna

Ministerstvo dopravy - BESIP - Jan Pechout

Ministerstvo dopravy - BESIP - Jan Pecho... 

Detailní náhled

KŘP Ústeckého kraje - por. Veronika Hyšplerová

KŘP Ústeckého kraje - por. Veronika Hyšp... 

Detailní náhled

HZS Ústecký kraj - nstržm. Milan Routner

HZS Ústecký kraj - nstržm. Milan Routner 

Detailní náhled

ZZS Ústeckého kraje - Mgr. Jan Trpišovský

ZZS Ústeckého kraje - Mgr. Jan Trpišovsk... 

Detailní náhled

stanoviště první pomoci

stanoviště první pomoci 

Detailní náhled

stanoviště trenažérů

stanoviště trenažérů 

Detailní náhled

policisté ze speciální pořádkové jednotky

policisté ze speciální pořádkové jednotk... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem