Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Úspěšné pololetí mělnických kriminalistů

Při devíti akcích zaměřených na OPL odhalili kriminalisté dvanáct pachatelů tr. činů 

     Nárůst drogové kriminality v poslední době zaznamenali policisté ze Středočeského kraje. Své o tomto vědí i kriminalisté z Územního odboru Policie ČR na Mělníku. Jedním z faktorů, proč je region Mělnicka „zasažen“ touto vlnou, je silné propojení s Prahou, kde pořízení jakékoliv drogy je poněkud snaží, hlavně kvůli anonymitě a dále následné distribuci omamných a psychotropních látek (OPL) v regionech okolo hlavního města, kde mají distributoři svá „hnízdečka“.
     V našem regionu se policisté potýkají hlavně s látkou pervitin i marihuanou. Co se týká pervitinu, jedná se ve většině případů o velmi kvalitní fet, který tzv. „vařiči“ vyrábějí. Rozmohly se zde i pěstírny marihuany. Novinkou ve výrobě pervitinu je i využití dovážených léčivých přípravků (prekursorů) z Polska, kde jsou léky potřebné pro tuto výrobu volně prodejné. Proto kriminalisté vyrazili do nekonečného boje s „žraloky“ této společnosti.
     Od ledna letošního roku do současné doby uskutečnili policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování z Územního oboru PČR na Mělníku, ve spolupráci s kolegy z pořádkové policie, zhruba devět akcí zaměřených na výrobu, distribuci a případný prodej OPL. V některých případech byly využity i služby zásahové jednotky Správy Středočeského kraje, a to z důvodu, kdy se jednalo o nebezpečného pachatele, který mohl být i ozbrojen. Úspěchy těchto „zátahů“ na sebe nedaly dlouho čekat. V dobře uskutečněných akcích uvízlo celkem 12 pachatelů, v deseti případech se jednalo o muže, kdy nejmladšímu bylo teprve devatenáct let. Nejstaršímu čtyřiačtyřicet. Ve dvou případech figurovaly i ženy, ve věku jednatřicet let.
     V některých případech se jednalo o distributory látek OPL, ale také o pachatelé, kteří patřili mezi výborné „vařiče“ pervitinu. Při domovních prohlídkách kriminalisté zajistili řadu věcí, které pachatelům sloužili k výrobě OPL např. plechové hrnky, skleněné dózy, zkumavky, injekční stříkačky, ale i věci které pocházely z trestných činností, např. nářadí, motorová vozidla, čtyřkolky atd.
    Při posledních akcích se podařilo zajistit i tzv. „psaníčka“, která byla již připravená k přímé distribuci.
    Díky těmto akcím, se podařilo kriminalistům přerušit propletenou síť distributorů těchto látek a to nejen v našem regionu, ale i okolních okresech, jako jsou třeba Kladensko, Berounsko a další.
    A jaký že to pachatele čeká trest? Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, výrobu a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu jim hrozí tresty v rozpětí dvou až deseti let. O tom však rozhodne až příslušný soud.
    Všem, kteří se na těchto akcích podíleli, patří díky za jejich snahu o zlepšení života v našem regionu s přáním, aby úspěchy byly trvalé, přesné a dlouhotrvající.
 

vytisknout  e-mailem