Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Úspěšná pátrací akce na Nymbursku

NYMBURSKO – Pohřešovaný senior se našel živý zapadlý v bahenním porostu na okraji rybníka. 

Díky rychlé a důkladné práci policistů se podařilo zachránit muže, který byl od pondělí 6. srpna 2018 pohřešovaný. Muž odešel v pondělí v ranních hodinách z místa bydliště obce Záhornice a od té doby o sobě nepodal žádnou zprávu. Jeho odchody z domova jsou opakované, ale vždy byl nalezen v okolí nebo přišel sám.

„Poté, co jsme přijali oznámení o pohřešování 71letého muže, byla prověřena zdravotnická zařízení a podniknuty všechny kroky k jeho nalezení. Obavy o zdraví pohřešovaného, nás vedly k zorganizování pátrací akce, které se zúčastnily desítky policistů včetně kriminalistů a psovod, k pátrání se připojili také desítky hasičů a dobrovolníků. V pátrání napomáhal i policejní vrtulník, který propátrával okolí. Díky jeho pomoci byl i nalezený pohřešovaný muž vytažen z bahna a následně předán zdravotníkům“ uvedli k pátrací akci kriminalisté „pátrači“.

Policistům i všem dalším osobám, které se do pátrání zapojily, patří velké poděkování za to, že ve velmi krátké době seniora našly.

Kriminalisté důrazně opakovaně upozorňují, pokud budete kohokoli pohřešovat, sdělte tuto skutečnost policistům co nejdříve, prvních 24 hodin je klíčových a životně důležitých!

por. Mgr. Vendulka Marečková
tisková mluvčí
P ČR Kutná Hora
9. srpna 2018

vytisknout  e-mailem