Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Úspěchy našich plavců

Ms kraj: 10 medailí si přivezli naši plavci z policejního mistrovství 

Před velikonočními svátky se sešli v Mělníkunejlepší policejní plavci, a to na tradičním Policejním mistrovství České republiky v plavání se záchranou tonoucího. Moravskoslezští policisté zúročili čas věnovaný tréninku a vyplavali si medaile, ty nejcennější nevyjímaje.

V kategoriích jednotlivců a týmů bojovala, po dozajista náročné přípravě a tréninku, o cenné kovy pětice policistů Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, služebně zařazených například na obvodním oddělení či u speciální pořádkové jednotky. Ve startovní listině byli kolegové z dvanácti dalších krajských ředitelství a Policejního prezidia ČR.

Naši policisté díky skvělým výkonům v konkurenci, řečeno v dobrém slova smyslu, obstáli na výbornou. Nutno podotknout, že v případě umístění na „bramborovém místě“ byly časové rozdíly od stupňů vítězů minimální a další medaile tak byly téměř na dosah. Celkově doputovalo na severní Moravu 10 medailí, konkrétněji v individuálních disciplínách 3 zlaté, 4 stříbrné a 2 bronzové medaile. Kolegům se dařilo i v týmovém závodu, obsadili 3. místo. Z pohledu disciplín se jednalo se o volný způsob na 50 a 100 metrů, motýlek 50 a 100 metrů a znak 50 metrů.

Třem disciplínám vévodil s naprostou jistotou plavecký matador Ivan Pilát, vedoucí obvodního oddělení Kopřivnice a současně vedoucí výpravy. Obsadil první místa v disciplínách volný způsob 50 m, motýlek 50 m a znak 50 m, přičemž u poslední byl jeho vítězný čas jen 2 setiny sekundy za národním rekordem!  Jak mistrovství, kterého se zúčastnil více než 20x a vždy si odvážel cenné kovy, hodnotí? „Rád bych ocenil vynikající výkony všech kolegů. Někteří byli na těchto závodech poprvé, takže sbírali zkušenosti, přesto jsme si vedli podle mne opravdu dobře. A určitě všem patří poděkování za poctivou přípravu, bez ní bychom byli ve výsledcích rozhodně jinde.
Doplním, že kolega Pilát startoval na mistrovstvích Evropy i světa.

Gratulujeme a děkujeme za perfektní reprezentaci.

por. Mgr. Soňa Štětínská
oddělení tisku, 4. dubna 2024

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem