Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Úspěch zlínských kriminalistů

ZLÍNSKÝ KRAJ: Bronzová medaile za tým roku. 

Pomyslnou bronzovou medaili získali tento týden kriminalisté zařazení na odboru obecné kriminality zlínského krajského ředitelství. Třetí místo obdrželi v prestižní soutěži POLICISTA ROKU 2011 v kategorii TÝM ROKU.
Na to, že jde o poměrně nový tým lidí (odbor vznikl k 1. 1. 2010 po oddělení zlínského Krajského ředitelství od mateřské Jihomoravské krajské správy), jeho výsledky v oblasti vyšetřování nejzávažnějších trestných činů jsou vynikající.
V roce 2010 se ve Zlínském kraji stalo osm vražd (z toho pět dokonaných) a jejich objasněnost byla stoprocentní. O rok později tým OOK vyšetřoval celkem 13 vražd (z toho 7 dokonaných) a i v tomto případě jsou všichni pachatelé známí. A to přesto, že dopadení pachatelů nebylo vždy nejjednodušší.
Jedním z nejobtížnějších případů bylo hledání pachatele vraždy mladé maturantky Martiny z Hulína. Kriminalisté vraha nakonec dopadli, a to především díky důkazům biologické povahy. Práci jim ztížili i telekomunikační operátoři. Až na společnost O2 totiž neposkytli údaje vedoucí k lokalizaci telefonních přístrojů na místě činu. Pokud by potřebné údaje měli, pachatele by dopadli o několik dní dříve. Od tragické události do obvinění ale přesto neuplynul ani týden.
Jako jeden z mimořádných případů se jeví uzavření podniku, jehož majitelku naši kriminalisté obvinili z trestného činu kuplířství a obchodování s lidmi. Vydělávala si na provozování prostituce žen a nezletilých dívek. Na základě profesionálně odvedené práce a pádných důkazů soud kuplířku nakonec odsoudil na šest let nepodmíněně.
Odbor obecné kriminality také úspěšně pracoval na vyšetřování historicky největšího požáru ve Zlínském kraji. V dubnu 2011 hořel sklad plastů v Chropyni a škoda kvůli rozsáhlému požáru vyšplhala na stovky milionů korun.
Na OOK Zlínského kraje je kromě vedoucího zařazeno pouze 14 kriminalistů – 9 operativců a pět vyšetřovatelů. K získanému ocenění blahopřejeme!
 
Další informace k soutěži Policista roku 2011 včetně fotogalerie jsou zde: http://www.mvcr.cz/fotogalerie/policista-roku-2011.aspx?q=Y3BpPTM%3d
 
 
12. října 2012, Jana Macalíková
 
mjr. Mgr. Ervín Dankovský (vlevo) a jeho Tým roku 2011: odbor obecné kriminality zlínského Krajského ředitelství mjr. Mgr. Ervín Dankovský (vlevo) a jeho Tým roku 2011: odbor obecné kriminality zlínského Krajského ředitelství

vytisknout  e-mailem