Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Úspěch kladenských psovodů

KRAJ – Zachránili muži život. 

V minulém týdnu, konkrétně 20. září 2018, po desáté hodině večerní byl cestou operačního důstojníka vyžádán psovod ze skupiny základních kynologických činností Kladno do chatové osady v Libčicích nad Vltavou.

Tam místní policisté hledali sedmačtyřicetiletého muže, který se rozhodl spáchat sebevraždu, což vyplynulo z dopisu na rozloučenou, který byl nalezen v chatě ve výše zmiňované chatové osadě. Na místě probíhala rozsáhlá pátrací akce, které se zúčastnila i Letecká služba Policie ČR.

Na základě prvotních informací, které získal psovod od policistů Obvodního oddělení Kralupy nad Vltavou, byl služební pes Jalar použit na propátrání okolí. Při průzkumu terénu označil tento čtyřnohý pomocník policistů tři předměty. Jednalo se o mobilní telefon, svazek klíčů a krabičku léků, které patřily pohřešovanému muži.

Za nedlouho pes označil i ukrytou osobu, která byla předána místním policistům, kteří ověřili, že se jedná o pohřešovaného muže.

Vypátráním pohřešovaného zcela určitě pomohl zachránit muži se sebevražednými úmysly služební pes Jalar život. U osoby navíc psovod zajistil lahvičku s neznámou tekutinou, kterou se pokoušel muž před policistou vypít. Následně byl nalezený muž předán do rukou lékařů.

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí
P ČR Kladno
25. září 2018

PsovodiPsovodi

vytisknout  e-mailem