Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Uprchlý hledaný byl vypátrán a zadržen

KRAJ – Byl obviněn z pokusu vraždy. 

Od neděle 1. července 2018 pátrali policisté po uprchlém 41letém muži, který v obci Chýně na okrese Praha – západ napadl svou manželku a z místa utekl. S ohledem na veškeré zjištěné skutečnosti související s napadením manželky se případem začali zabývat krajští kriminalisté. Muž byl podezřelý ze závažné násilné trestné činnosti. Do pátrání se zapojili desítky policistů a také policejní vrtulník.

Po necelém týdnu intenzivního pátrání, kdy policisté požádali prostřednictvím médií o pomoc také širokou veřejnost a prověřili několik poznatků, které jim občané postupně sdělovali, obdrželi zásadní informaci o výskytu hledaného v okolí obce Chřenovice na Havlíčkobrodsku.

Kolegové z Územního odboru Havlíčkův Brod se aktivně podíleli na zadržení podezřelého, což se jim nakonec skutečně podařilo dne 7. července 2018, ve 12.10 hodin. Jejich zákrok byl tak pohotový, že muž při samotném zadržení neměl šanci klást jakýkoliv odpor. Následně byl předán středočeským krajským kriminalistům. Ti zahájili úkony trestního stíhání ze spáchání zvlášť závažného zločinu pokusu vraždy. Obviněný na svou manželku fyzicky zaútočil již v minulosti a to v několika případech. V inkriminovaný den byl však způsob útoku natolik vážný, že naplnil skutkovou podstatu výše uvedeného trestného činu. Na svou ženu útočil za pomoci různých předmětů a způsobil jí zranění, se kterými byla následně převezena do nemocnice.

Kriminalisté budou dávat podnět státnímu zastupitelství k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. V případě odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody od 12 do 20 let.

Policisté touto cestou děkují všem občanům, kteří reagovali na jejich výzvy v médiích a svými poznatky přispěli k dopadení hledaného muže, a zároveň kolegům z Územního odboru Havlíčkův Brod za vynikající spolupráci při jeho zadržení.

nprap. Bc. Marcela Pučelíková
tisková mluvčí
P ČR Beroun
9. července 2018

vytisknout  e-mailem