Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Upozorňujeme veřejnost

Policisté z Územního odboru Praha venkov – Západ upozorňují občany a zejména rodiče malých školáků na dva případy nevhodného chování neznámých mužů, ke kterým došlo ve čtvrtek minulého týdne. 

     K prvnímu případu došlo v obci Tuchoměřice ve čtvrtek 17. března kolem 13,45 hodiny. Zde měl neznámý muž sledovat dvě jedenáctileté dívky s blíže neustanoveným vozidlem šedé barvy, pravděpodobně značky Peugeot, s diagonálními pruhy umístěnými na zadních dveřích v kombinaci červené, fialové a zelené barvy. Dívky šly společně od autobusové zastávky. Poté se po několika metrech rozdělily a jedna z nich odcházela sama domů. To ji oslovil neznámý muž sedící ve vozidle na místě řidiče a začal jí nabízet svezení v autě, zval ji na jídlo a nabízel peníze. Dívka toto odmítala. Využila příležitosti, kdy oslovila paní, která pracovala na zahradě. Poté neznámý s vozidlem odjel. Později neznámého policistům popsala, že se jednalo o muže ve věku kolem 30 let. Výšku odhadla na 180 cm. Měl dlouhé vlasy pod uši, upravené barevným sprejem a to nastříkáním do pruhů od čela k zátylku v kombinaci červené, žluté, modré a zelené barvy. V každé nosní dírce a na obou stranách horního rtu měl piercing ozdobu ve tvaru drobné pecičky. V obou obočích měl po jednom kroužku. Oblečen byl do trička s krátkými rukávy. Na levé i pravé ruce měl tetování. Hovořil česky, bez vady řeči a přízvuku, hlubokým hlasem.

     K druhému případu mělo dojít přibližně ve stejnou dobu v Řevnicích, poblíž ulic Revoluční a Komenského. Zde neznámý muž nabízel desetiletému chlapci, aby k němu nastoupil do vozidla. Chlapec toto odmítl a pokračoval v chůzi. Neznámý se za ním měl rozeběhnout a začal jej pronásledovat. Hoch na muže zavolal, že zde bydlí jeho táta, že je na zahradě. Po tomto měl muž z místa utéci. K jeho popisu uvedl, že se jednalo o mladšího muže, výšky cca 150 cm, na sobě měl vojenské kalhoty, tričko v barevném provedení tmavé a světle zelené barvy, přes které měl oblečenou hnědou vestu. Na hlavě nasazenou kšiltovku. Na hřbetu levé ruky u zápěstí měl tetování. Vozidlo popsal, že se mohlo jednat o automobil, typově odpovídající značce Renault, stříbrné barvy. Zapamatoval si však část registrační značky vozidla, která začínala na číslo 1 a druhé v řadě mělo být písmeno H. Na vozidle byly namalovány modré pruhy, které byly údajně ve tvaru blesků, umístěných na střeše, přední části a bocích vozidla.

Řevnice a Tuchoměřice - portréty neznámých osobŘevnice a Tuchoměřice - portréty neznámých osob
     Oběma případy se policisté intenzivně zabývají a prošetřují všechny získané informace. Rovněž apelují na rodiče, učitele, vychovatele a ostatní pracovníky, kteří pracují s dětmi a mládeží, aby je neustále seznamovali se zásadami bezpečného chování a dávali jim rady, jak se mají zachovat, pokud přijdou do styku s neznámou osobou.

     V případě, že by někdo ze spoluobčanů mohl k těmto případům podat jakékoliv informace, tyto můžou poskytnout osobně na kterékoliv služebně Policie ČR nebo telefonicky prostřednictvím bezplatné tísňové linky Policie ČR 158.

vytisknout  e-mailem