Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Upozornění pro držitele zbraní

Držitel zbrojního průkazu nebo zbrojní licence, který je vlastníkem střelné zbraně kategorie A, B, C, bude v souladu se zákonem o zbraních a střelivu při podání žádosti o vydání nového zbrojního průkazu a při registraci každé zbraně vyzván, aby předložil zbraň ke kontrole.  

Kontrola technického stavu zbraně bude především zaměřena na závěrovou vůli zbraně, funkčnost spoušťového a bicího mechanizmu, prasklou pažbu, stav hlavně, neodborné zásahy do integrity zbraně a jiné nedostatky.

V případě podezření na špatný technický stav zbraně bude žadatel vyzván, aby předložil zbraň ke kontrole Českému úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva.

Jestliže tak ve stanovené lhůtě neučiní držitel zbrojního průkazu, hrozí mu pokuta do 20 tisíc korun a držiteli zbrojní licence pokuta do 500 tisíc korun. 

Stejná výše pokuty jako v předchozím případě hrozí držiteli zbrojního průkazu i zbrojní licence, který nepředloží výsledek expertízy zkoumané zbraně policistům příslušného odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál.


 por. Mgr. Michal Pižurin
 6. 12. 2010

vytisknout  e-mailem