Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Upozornění pro bývalé klienty

VAROVÁNÍ! Dnes si opět mohou klienti Sberbank vybírat peníze a toho okamžitě využili zloději. Okradli seniora, kterého si po výběru v bance vytipovali a ten pak přišel o značnou částku peněz. Buďte prosím obezřetní, když u sebe máte větší obnos. 

Od dnešního rána se pražští policisté zabývají případem krádeže, která se stala v Platnéřské ulici v Praze 1. Jednaosmdesátiletý muž si šel do banky na Václavském náměstí vybrat větší hotovost, kde si ho s největší pravděpodobností vyhlídka dvojce mužů. Ta ho sledovala až do Platnéřské ulice v Praze 1, kde ho jeden z podezřelých postříkal barvou a druhý nabídnul seniorovi pomoc s otřením barvy. Přitom mu odcizili tašku, ve které měl uloženou finanční hotovost. 

Celý případ policisté v současné době prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což v případě dopadení a odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

por. Mgr. Violeta Siřišťová - 9. 3. 2022

Aktualizace - Kriminalisté z Prahy I našli podezřelé z krádeže na kamerách a poslali jejich fotky všem kolegům v terénu. Jedna z hlídek z pohotovostní motorizované jednotky v centru Prahy je díky tomu poznala a oba zadržela. Cizinci u sebe měli i větší obnos peněz a teď budou mít co vysvětlovat kriminalistům.

por. Mgr. Violeta Siřišťová - 9. 3. 2022

Aktualizace II - Kriminalisté sedmého oddělení Prahy I vyšetřováním tohoto případu zjistili, že na krádeži se podíleli tři muži. Třetího cizince policisté záhy také dopadli. Trojice je v současné chvíli obviněna ze spáchání trestného činu krádež, za což jim v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jejich vzetí do vazby.

por. Mgr. Violeta Siřišťová - 10. 3. 2022

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem