Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Uplynulý víkend

Převládala majetková trestná činnost 

V průběhu posledního prázdninového víkendu včetně pátku do pondělního rána 1.9.2008 policisté na okrese Trutnov přijali oznámení o 25 nově spáchaných trestných činech, které zadokumentovali a k těmto provedli prvotní šetření. Oznámení se týkala hlavně majetkové trestné činnosti, mezi kterou patří krádeže prosté a krádeže provedené vloupáním. Dále policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, poškozování cizí věci, zpronevěry, podvodu a v jednom případě policisté prověřovali oznámení o náhlém úmrtí.

Žacléřští policisté v neděli večer 31.8.2008 obdrželi telefonické oznámení, ve kterém místní muže zákona požádala čtyřiapadesátiletá žena, zda-li by nemohli provést prověrku v bytě její dvaadevadesátileté maminky, která již dva dny nereaguje na její telefonáty. Po tomto oznámení policisté ihned vyjeli do jednoho z obytných domů na ulici Na Pilíři. Ve velmi krátké době policisté získali informace od sousedů a na nic nečekali. Po odvrtání zámku vkročili muži zákona na základě důvodné obavy, že je ohrožen život a zdraví uvedené babičky do jejího bytu. Seniorka byla nalezena na podlaze jedné z místností ve špatném zdravotním stavu. Přivolaným vozidlem zdravotní služby byla žena převezena do nemocnice.

Trutnovští policisté v sobotu dopoledne 30.8.2008 zastavili při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu ke kontrole na ulici Náchodská osobní motorové vozidlo značky Škoda. Policisté řidiče vyzvali, aby předložil doklady potřebné k řízení vozidla. Policejní hlídka kontrolou zjistila, že muž sedící za volantem automobilu není držitelem řidičského oprávnění. Lustrace navíc prokázala, že uvedený výtečník má trutnovským Městským úřadem vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Muži zákona uvedenému neřidiči sdělili podezření ze spáchání trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a maření výkonu úředního rozhodnutí, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na jeden rok. Uvedený případ policisté zpracovávají ve zkráceném přípravném řízení, jehož hlavním úkolem je předání kompletně zpracovaného spisu na Okresní státní zastupitelství k dalšímu opatření.

Při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu bylo o víkendu na silnicích trutnovského okresu vyzváno policisty k dechové zkoušce na zjištění alkoholu 474 řidičů motorových vozidel. Třináct ze zkontrolovaných motoristů řídilo svá vozidla pod vlivem alkoholického nápoje. Jízda pod vlivem alkoholu bude policisty s největší pravděpodobností kvalifikována jako přestupek na úseku dopravy. Zadokumentované případy budou policisty předány správnímu orgánu Městského úřadu k dalšímu opatření. Nezodpovědným řidičům hrozí vysoká pokuta a zákaz řízení motorových vozidel.

Policisté z Trutnova v sobotu 30.8.2008 hodinu před půlnocí díky výborné místní a osobní znalosti vypátrali v Horním Starém Městě poblíž jednoho z tamních obchodních domů šestadvacetiletého muže, který procházel registrem celostátně hledaných osob. Na základě příkazu k zatčení vydaného královéhradeckým Okresním soudem byl muž omezen na osobní svobodě a po provedení nezbytných úkonů policisty eskortován k vyžadujícímu soudu.

Dále muži zákona zpracovali 103 přestupků na úseku dopravy, proti majetku a občanskému soužití. Přestupky v dopravě policisté ve většině případů řešili blokově či domluvou na místě, neukázněným řidičům byly uloženy pokuty ve výši necelých 57 tisíc korun.

Skupina dopravních nehod Okresního ředitelství v Trutnově zpracovala o víkendu 14 dopravních nehod, při kterých byly tři osoby lehce zraněny. Ve dvou případech byl při nehodách u řidičů dechovou zkouškou zjištěn alkohol. Policie České republiky tímto žádá všechny účastníky silničního provozu, jezděte opatrně, věnujte se plně řízení a sklenku si vypijte vždy až po jízdě.

Na  tísňovou  linku 158 operační důstojníci přijali 195 telefonátů, 75 z nich bylo využito a zbývajících 120 nesouviselo s prací PČR.  

vytisknout  e-mailem