Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Nehoda na železničním přejezdu

VYŠKOV: Řidič autobusu prorazil závoru, ke střetu s vlakem nedošlo. 

Dnes asi v 7:45 došlo ve Vyškově k nehodě na železničním přejezdu v ulici Nosálovská.Dle dosud zjištěných informací najel řidič linkového autobusu na přejezd v době, kdy již výstražná signalizace upozorňovala na blížící se vlak.Řidič prorazil druhou závoru a dostal se mimo přejezd. V autobuse cestovalo osm cestujících. Nikdo nebyl zraněn. Ke střetu s vlakem nedošlo. U šestačtyřicetiletého řidiče jsme provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Železniční přejezd je funkční, vzhledem k proražené závoře mají vlaky v tomto místě až do provedení opravy omezenou rychlost. Případem se zabývají vyškovští dopravní policisté pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. Předběžná škoda je asi 25 tisíc korun.

Žádáme svědky této nehody- kolemjedoucí řidiče i cestující z autobusu či jejich rodiče ( ve voze cestoval jeden dospělý a sedm dětí), aby se přihlásili na tel. 725 514 773 nebo na bezplatné tísňové lince 158.

Děkujeme za spolupráci

AKTUALIZACE: Na základě dalších poznatků bude případ kvalifikován pravděpodobně jako obecné ohrožení z nedbalosti. Železniční přejezd je již plně funkční.

por. Mgr. Alice Musilová, 24.10.2017

vytisknout  e-mailem