Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Dopravně bezpečnostní akce „Šťastný návrat“ na Vyškovsku

VYŠKOVSKO: V souvislosti s ukončením prázdnin se policisté ještě více zaměřili na bezpečnost silničního provozu. 

Prázdniny končí, lidé se vrací z dovolených a chystají děti do školy. Poslední srpnové dny bývá z těchto důvodů zvýšený provoz na komunikacích. A tak zejména dopravní policisté konají zvýšený dohled na bezpečnost silničního provozu. V rámci dopravně bezpečnostní akce pod názvem „Šťastný návrat“ zaměřují i vyškovští policisté svou pozornost zejména na vybrané komunikace se zvýšeným provozem. Dnes to byla například frekventovaná komunikace I/50. Cílem této preventivní akce, která potrvá až do konce tohoto týdne, je preventivně působit na účastníky silničního provozu a co nejvíce eliminovat nebezpečí dopravních nehod. Od čtvrtého září naváže na tuto akci i dlouhodobý projekt Zebra se za tebe nerozhlédne. Je zaměřený především na chodce, zvýšený dohled bude zejména na přechodech u základních škol v ranních hodinách.

Součástí standartní kontroly řidičů je také dechová zkouška, zda řidiči před jízdou nepožili alkoholické nápoje. Řidiči pod vlivem alkoholu jsou velice nebezpeční nejen pro sebe, ale především pro své okolí. Mají sklon k přeceňování svých sil, na druhou stranu alkohol snižuje soustředění řidiče a  schopnost rychlé reakce.

Dopravní nehodu může ale snadno způsobit i spěch, který je ještě častěji než jindy přítomen v období, kdy se lidé vrací z dovolených.  Řidič by měl být odpočatý a schopen se stoprocentně soustředit na provoz na silnici. Častou příčinou nehod také bývá v souvislosti se spěchem nebezpečné předjíždění nebo právě nedostatečné věnování se řízení. Výsledkem pak je pomalejší reakce na dojíždění kolon nebo na zastavení či zpomalení vozidla jedoucího před řidičem. Velmi nebezpečné je telefonování za jízdy, hazardem pak psaní sms zpráv.

por. Mgr. Alice Musilová, 1. 9. 2017

Odkazy do noveho okna

Šťastný návrat

Šťastný návrat 

Detailní náhled

Šťastný návrat1

Šťastný návrat1 

Detailní náhled

Šťastný návrat2

Šťastný návrat2 

Detailní náhled

Šťastný návrat3

Šťastný návrat3 

Detailní náhled

dohlížíme i na přednost na přechodech pro chodce

dohlížíme i na přednost na přechodech pr... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem