Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Víkendová nehodovost

Od pátku do neděle bylo zaznamenáno 14 kolizí 

Od pátku 18. prosince do 22:00 hodin neděle 20. prosince 2009 vyjížděly hlídky místního dopravního inspektorátu ke 14 událostem. V 7 případech se jednalo o dopravní nehodu bez oznamovací povinnosti. Šest z nich bylo vyřízeno uložením blokové pokuty, jedna s účastí vozidla rychlé lékařské pomoci při výjezdu k pacientovi bude oznámena příslušnému městskému úřadu.
Při zbylých 7 dopravních nehodách byly 3 osoby lehce zraněny. Dva řidiči před jízdou požili alkoholický nápoj. Hmotná škoda byla odhadnuta ve výši 285 tisíc korun.
V sobotu 19. prosince 2009 po 23:00 hodině bylo na linku 158 oznámeno, že u obce Semanín je havarované vozidlo. Po příjezdu hlídky Policie České republiky bylo zjištěno, že u osobního automobilu značky Škoda Octavia stojí 32letý zraněný muž. Tento uváděl, že jel v oktávii jako spolujedoucí a  že řidič z místa utekl poté, co narazil čelní části do kmene stromu. I přes uvedení těchto skutečností u něho byla provedena dechová zkouška. Výsledek značně převyšoval hodnotu 1 promile. Nyní bude muset Policie České republiky prokázat, kdo škodovku řídil. Zraněný muž byl transportován na ORL Orlickoústecké nemocnice a.s.. Hmotná škoda na vozidle byla odhadnuta ve výši 80 tisíc korun.
npor. Bc. Pavel Ešpandr
21. prosince 2009

vytisknout  e-mailem