Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Události z Orlickoústecka

Orlickoústecko - obrala bývalého druha, drobná kriminalita  

     Během uplynulého víkendu vyjížděli policisté ústecké nehodovky k jedenácti drobným kolizím. Při žádné z nich nebyl naštěstí nikdo zraněn. Policisté všechny nehody vyřídili blokově na místě.

     V pátek přijali letohradští policisté trestní oznámení na 58letou ženu. Bývalá družka totiž vypověděla smlouvu o stavebním spoření a vybrala uspořené finance. Jenomže s druhem měli sepsané písemné prohlášení o tom, že stavební spoření bude platit výhradně on ze svých finančních prostředků. Naspořené peníze měly být navíc použity na zaplacení společné půjčky. Případ nyní policisté prošetřují.

     V pátek se obrátila na policisty v České Třebové s prosbou o pomoc 24letá slečna. Již ve středu odpoledne jí v jedné herně v České Třebové neznámý zloděj vytáhl z odložené kabelky portmonku, ve které pěla sto korun a dvě platební karty. Krádeží se policisté nadále zabývají. V případě dopadení hrozí pachateli až dvouletý trest odnětí svobody.

     V neděli v pět hodin ráno vyjížděli policisté do České Třebové na požár bytu. Mladý muž si chtěl v časných ranních hodinách připravit na elektrickém sporáku jídlo. Jenomže odešel do vedlejší místnosti, kde usnul. Probudil ho až velký kouř. Požár, který napáchal škodu za 350 tisíc korun, hasily čtyři hasičské sbory. Mladý muž byl odvezen na pozorování do okresní nemocnice. Událost se ale naštěstí obešla bez zranění. Požár nadále prošetřují členové hasičského záchranného sboru.
1. února 2010
nprap. Eva Sichrová
tisková mluvčí
 

vytisknout  e-mailem