Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Poznáváte muže na identikitu?

ORLICKOÚSTECKO – Nález lidských kosterních ostatků. 

Poznáváte muže na sestaveném identikitu od specialistů z Kriminalistického ústavu Praha? Ozvěte se nám.

Na podzim roku 2017 našel muž v lesním porostu katastru České Třebové lidské kosterní ostatky, konkrétně lebku bez dolní čelisti a pánevní kost. Při rozsáhlejší pátrací akci jsme nalezli dolní čelist včetně zubů, levou lopatku, levou pánevní kost, obě stehenní kosti, pravou holenní kost a levou patní kost. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení a prověřování jsme zaměřili zejména na zjištění totožnosti mrtvoly, jejíž ostatky byly nalezeny a dále na prověření okolnosti smrti, zda nenastala násilnou formou za účasti jiné osoby.

Odborným zkoumáním bylo zjištěno, že by se mělo jednat přibližně o čtyřicetiletého muže, vysokého 177 až 189 centimetrů, který zemřel před více jak pěti lety. Jeho DNA profil se zatím neshoduje s žádnou pohřešovanou osobou. V rámci znaleckého zkoumání byla provedena fotodokumentace a rentgenografická dokumentace. Šetřením jsme nezjistili, že by na úmrtí muže měla účast jiná osoba.

Pokud muže poznáváte, ozvěte se nám na linku 158 nebo na telefonní číslo 601 313 877. Za veškeré informace vztahující se z případu děkujeme.

6. března 2019
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem